Reklama
Reklama

Przewozy Regionalne inwestują w tabor. Nawet 620 mln na nowe pojazdy i modernizację składów EN57

Zmodernizowany skład EN57 | fot. Przewozy Regionalne
Zmodernizowany skład EN57 | fot. Przewozy Regionalne

W ciągu najbliższych dwóch lat Przewozy Regionalne chcą wydać 620 mln złotych na modernizację taboru. Największa część tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57.

O szczegółach planowanych inwestycji napisał branżowy miesięcznik Rynek Kolejowy - Mamy już bardzo zaawansowane negocjacje z bankami w celu pozyskania finansowania w formie kredytu lub obligacji na inwestycje taborowe - poinformował "Rynek Kolejowy" prezes spółki Przewozy Regionalne Krzysztof Mamiński. Cały zaplanowany program inwestycyjny ma wartość 620 mln złotych i jest największym w historii spółki.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Już dziś wiadomo, że zdecydowana większość tej kwoty zostanie przeznaczona na modernizację składów EN57. W tej chwili mówi się o kompleksowej modernizacji 36 składów należących do przewoźnika. W tej chwili trwa już przetarg na zakup jednego nowego autobusu szynowego, ale możliwe jest rozszerzenie tego zamówienia o kolejne dwa pojazdy. Wiadomo też, że Przewozy Regionalne chcą zakupić siedem zupełnie nowych trzyczłonowych składów EZT, zmodernizować jedną lokomotywę oraz cztery wagony.

To jednak dopiero początek taborowej rewolucji w Przewozach Regionalnych, a potrzeby są znacznie większe - Większy program inwestycyjny rozpoczniemy - realnie rzecz biorąc - za około dwa lata. Mamy cel, by w takcie trzyletnim zmodernizować nie mniej niż 200 zespołów trakcyjnych. Dużo zależy jednak od tego, czy będzie można przeznaczyć na ten cel środki unijne - podsumowuje prezes Mamiński.

Nowe pojazdy nie zostaną przypisane do konkretnego województwa, składy będą kierowane na szlaki kolejowe w całym kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro