Wioślarstwo: najlepsi zawodnicy świata przyjadą do Poznania
W najbliższy weekend na Torze Regatowym Malta rozgrywane będą trzecie zawody z cyklu tegorocznego Pucharu Świata w wioślarstwie. W Poznaniu pojawi się wielu zawodników ze światowej czołówki, dla których będzie to próba generalna przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro.
W imprezie weźmie udział 800 zawodniczek i zawodników, w tym 120 osób niepełnosprawnych z 48 państw. Wśród nich najliczniejszą ekipę stanowią Niemcy (58 zawodników).
Puchar Świata zagości na Malcie po raz czwarty w historii. Na obiekcie rozgrywano także mistrzostwa świata i Europy. Specjalnie na najbliższą imprezę zamontowano nową tablicę wyników. - Chciałabym wyrazić moją wdzięczność za rozwój tych obiektów i zaplecza dla sportowców. Byłam tu po raz pierwszy wiele lat temu i od tamtej pory wracam niemal co roku. Widzę ogromny postęp, który daje nam teraz najlepsze warunki dla sportowców. Poznań udowodnił, że jest przykładem sukcesu w prowadzeniu krajowych i międzynarodowych imprez wioślarskich - powiedziała Svetia Otzetova z Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej.
W Poznaniu będzie można oglądać m.in. 7 z 8 polskich osad przygotowujących się do startu w Rio. Początek rywalizacji w piątek. Impreza potrwa do niedzieli, a szczegółowe informacje znaleźć można tutaj.


