Reklama
Reklama

Tramwaje w przyszłym tygodniu wrócą na przedłużoną trasę PST?

fot. PIM
fot. PIM

15 lutego z ruchu wyłączono przedłużenie trasy PST do Dworca Zachodniego. Zapowiadano wówczas, że objazdy będą obowiązywać przez około 3 miesiące. Portal lazarz.pl podaje, że tramwaje pojadą do Dworca Zachodniego w przyszłym tygodniu.

Ze względu na przebudowę ronda Kaponiera i Mostu Uniwersyteckiego, co jakiś czas pojawiają się utrudnienia na "dolnym" odcinku trasy PST - między Mostem Teatralnym i Dworcem Zachodnim. Obecnie tramwaje nie kursują przedłużonym odcinkiem trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Trasę wyłączono z ruchu 15 lutego w związku z budową przystanku tramwajowego przy rondzie Kaponiera (na trasie PST).

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już od ponad trzech miesięcy tramwaje linii nr 12 i 14 jeżdżą objazdem, a linia nr 19 jest zawieszona. Portal lazarz.pl informuje, że 26 maja, a więc w Boże Ciało, trasa ponownie zostanie otwarta dla tramwajów.

Zapytaliśmy o to w Zarządzie Transportu Miejskiego. Czekamy na odpowiedź.

Zobacz jak obecnie przebiegają prace na budowie ronda Kaponiera:

  • Aktualizacja
    czwartek, 19.05.2016 r., godz. 17.20
    Aktualizacja
    czwartek, 19.05.2016 r., godz. 17.20
    Jak informuje ZTM: Wbrew informacjom podanym przez portal lazarz.pl dolnym odcinkiem PST nie będą kursowały tramwaje linii numer 12 z uwagi na zmianę trasy tej linii podyktowanej rozpoczęciem zaplanowanych prac remontowych na moście Dworcowym. Z przedłużenia PST będą korzystały tramwaje linii numer 10 i 14 zatrzymując się na przystankach Dworzec Zachodni i Most Teatralny (dolny).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro