Reklama
Reklama

Nocne odgłosy wybuchów i strzałów w Poznaniu

fot. CSWL Poznań
fot. CSWL Poznań

Do naszej redakcji dotarło kilka sygnałów od mieszkańców zaniepokojonych nocnymi odgłosami wybuchów i strzałów, które były słyszalne m.in. na Junikowie, Ogrodach czy Piątkowie. Co się działo?

- Czy macie informacje na temat wybuchów, które słychać od godziny w okolicach Ogrodów - pytał po 22.00 nasz czytelnik Mateusz. - Na Grunwaldzie słychać rytmiczne, niskie uderzenie w cyklach co kilka minut z przerwami co parę sekund. Dźwięk jest bardzo niski i trudno się domyślić, skąd dochodzi. Trwa to już około godziny. Czy coś na ten temat wiadomo - dopytywał mieszkaniec Grunwaldu. - Mieszkam w na Junikowie i muszę powiedzieć,że od jakiś dwóch godziny dobiegają mnie jakieś dziwne odgłosy. Coś w rodzaju wybuchów,czuję się jakbym mieszkał w okolicach jakiegoś poligonu - pisał Bartek.

- Dziś od 21.00 i pewnie to potrwa na Piątkowie (os. Bolesława Chrobrego) nieustannie słychać wybuchy... Czy na poligonie są jakieś nocne manewry? Jeśli to wojsko działa na poligonie to mimo wszystko powinniśmy być jakoś poinformowani, bo odgłosy się dość nieprzyjemne i różne myśli człowiek może mieć - zauważa Dawid z Piątkowa.

To tylko kilka sygnałów od mieszkańców, a było ich znacznie więcej. Okazuje się, że rzeczywiście odgłosy słyszalne w Poznaniu pochodzą z poligonu w Biedrusku. Od 4 do 31 maja na terenie poligonu odbywają się strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej oraz środków minerskich.

- Uważam, iż to lekka przesada organizować strzelania na poligonie, który znajduje się tak blisko miasta - pisze Mateusz. - Komuś w Biedrusku w głowach się poprzewracało. Jak tylko zaczęły się gwiazdki, a następnie belki z gwiazdkami na pagonach to skończyło się myślenie. Jak chcą sobie w nocy postrzelać to do Drawska Pomorskiego niech jadą, a nie 10 km od Poznania - dodaje kolejny mieszkaniec Poznania.

Przypominamy, że ćwiczenia odbywają się głównie od poniedziałku do piątku, ale zakaz wstępu na teren poligonu obowiązuje również w weekendy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro