Kolejorz znów na deskach. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:0

W meczu 36. kolejki spotkań ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe 0:3 z Zagłębiem Lubin. Piłkarze Jana Urbana po raz kolejny rozczarowali, a w drugiej połowie spisali się wręcz poniżej krytyki.

Zgodnie z zapowiedziami Jan Urban zdecydował się na kilka zmian, stąd miejsce w podstawowym składzie m.in. dla Roberta Gumnego, Kamila Jóźwiaka czy Macieja Wilusza. Również Piotr Stokowiec w żaden sposób nie zaskoczył ustawieniem swojego zespołu.
Już w 2. minucie piłka wylądowała w siatce Kolejorza, ale strzelec, czyli Łukasz Janoszka, był na wyraźnym spalonym.
Mecz toczył się w dobrym tempie, piłkarze obu zespołów byli bardzo zaangażowani w grę. Brakowało jednak konkretów w postaci klarownych sytuacji do zdobycia bramki.
W 24. minucie potężnie z rzutu wolnego uderzył Maciej Gajos, piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce.I
Kilkaset sekund później z piłką w polu karnym Zagłębia znalazł się Nielsen, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym większa była przewaga Lecha. Spore zagrożenie powodowali Nielsen, Gajos i Szymon Pawłowski, aktywny był również Jóźwiak, za każdym razem wszystko kończyło się jednak niecelnym strzałem lub interwencją golkipera Zagłębia. Także nastawieni na szybkie kontry gospodarze nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Kolejorza i w pierwszych 45 minutach nie obejrzeliśmy bramek.
W drugą połowę znacznie lepiej weszli gospodarze. Krzysztof Piątek uderzył jeszcze obok słupka, ale już w 50. minucie Zagłębie mogło cieszyć się z prowadzenia. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym piłka została dośrodkowana na długi słupek, gdzie dopadł do niej Maciej Dąbrowski i wepchnął ją do siatki.
Po stracie gola Lech miał problem z konstruowaniem akcji, a w 68. minucie przegrywał już 0:2. Na listę strzelców znów wpisał się Dąbrowski, tym razem bardzo ładnym, technicznym strzałem z 18. metra.
Kolejorz starał się odpowiedzieć. Najlepszą okazję miał Pawłowski, który przegrał sytuację sam na sam z Polackiem. Również wspomniany skrzydłowy był autorem dośrodkowania, po którym strzałem z kilku metrów nie był w stanie posłać piłki do bramki Jóźwiak.
W pewnym momencie stało się jasne, że niektórzy piłkarze Lecha marzą już tylko i wyłącznie o końcowym gwizdku arbitra. Wykorzystało to Zagłębie, zdobywając trzeciego gola: świetne dośrodkowanie Todorovskiego pewnie wykorzystał Woźniak.
Wygrana zagwarantowała gospodarzom start w europejskich pucharach. Lech został natomiast po raz kolejny boleśnie upokorzony. Zespół jest ewidentnie zmęczony psychicznie obecnym sezonem i większość piłkarzy najchętniej udałaby się na wakacje. W tej sytuacji w niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów Kolejorz będzie walczyć o jedyne zwycięstwo w rundzie finałowej ekstraklasy.
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:0 (0:0)

Zagłębie: Martin Polacek - Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Łukasz Janoszka (Zbozień 82"), Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński (Rakowski 83"), Łukasz Piątek (Papadopoulos 86")

Rezerwowi: Konrad Forenc, Jarosław Jach, Krzysztof Janus, Michal Papadopoulos, Adrian Rakowski, Damian Zbozień, Paweł Żyra

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora (Ceesay 65"), Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (Kamiński 84") - Szymon Pawłowski, Maciej Gajos, Kamil Jóźwiak - Nicki Bille Nielsen (Kownacki 55")

Rezerwowi: Mateusz Lis, Tamas Kadar, Dariusz Dudka, Vladimir Volkov, Dawid Kownacki, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay

Bramki: Dąbrowski 50", 68", Woźniak 88"

Kartki: Guldan 23" (żółta) - Kędziora 41" (żółta), Gumny 76" (żółta)

Widzów: 9489

Zagłębie Lubin
3:0
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:0. Bramki: Dąbrowski (2), Woźniak
90
Trzeba to powiedzieć: Lecha może teraz pokonać każdy
89
KOlejna okazja, tym razem w sytuacji sam na sam z Tosikiem górą Burić
88
Piękne zagranie na długi słupek, Woźniak idealnie nabiegł na piłkę i mocnym strzałem posłał ją do bramki
80
Lech stara się grać ofensywnie, na razie nie ma jednak pomysłu na sforsowanie defensywy Zagłębia
80
78
Kiepski wynik nie przeszkadza kibicom Kolejorza w głośnym dopingu
76
Gumny ukarany żółtą kartką za faul
75
W końcu ładna akcja Lecha! Trójkowa akcja Gajosa, Kownackiego i Pawłowskiego, groźny strzał tego ostatniego i pewna interwencja Polacka
68
Wybita z pola karnego piłka trafiła tuż przed nie, tam dopadł do futbolówki Dąbrowski i mocnym strzałem pokonał Buricia
64
Dośrodkowanie Gajosa w pole karne, Trałka był bliski dojścia do piłki, ale ta ostatecznie w rękach Polacka