Reklama

Zakład uratowany! Uzbierano 100 tysięcy złotych

W piątek rano udało się osiągnąć "magiczną" kwotę 100 tysięcy złotych podczas zbiórki na uratowanie Zakładu - największego makerspace w Polsce. Oznacza to, że Zakład nie zawiesi działalności i wciąż będzie można z niego korzystać, ale w nowej lokalizacji.

- O 8:59 nastąpił ten historyczny moment! Zakład, ma już ponad 100 tys. zł! Oczywiście zbieramy, zbieramy - aby każdy miał cieplutko i milutko na nowej miejscówce - czytamy na Facebooku Zakładu. - Udało się! Przekroczyliśmy magiczną kwotę 100 000, a więc wspólnie stworzymy Nowy Zakład! Dzięki Wam wielkie - dodają twórcy Zakładu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W wielkiej zbiórce pieniędzy na uratowanie największego makerspace w Polsce udział wzięło blisko 1400 osób. W tej chwili na koncie jest 101 640 złotych, ale zbiórka kończy się za dwa dni. Do tego czasu wciąż można wpłacać pieniądze na konto (TUTAJ). - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się uzbierać 100 tysięcy złotych, bo dzięki temu Zakład przetrwa. Ale nie ukrywamy, że potrzeby są ogromne. Chcemy się przenieść do Starej Papierni, a ten budynek trzeba przystosować do naszych potrzeb. Walczymy więc, by na koncie znalazło się jak najwięcej pieniędzy. Dzięki temu będziemy mogli zadbać o ogrzewanie w budynku chociaż w minimalnym zakresie - mówi Agata Pakieła z Zakładu.

Budynek na Jeżycach, w którym mieści się Zakład, został sprzedany. A to oznacza konieczną przeprowadzkę. - Musimy się stąd wyprowadzić do 31 maja, a więc będziemy ekspresowo się pakować. Rozmawiamy już z miastem na temat Starej Papierni. Liczymy, że uda nam się wynająć obiekt i przeprowadzić w nim niezbędne prace tak, by jeszcze pod koniec wakacji Zakład mógł działać w nowej lokalizacji - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro