Reklama
Reklama

Policja poszukuje mężczyzny, który dręczył tygrysa w ZOO

W niedzielę informowaliśmy o zajściu na terenie poznańskiego ZOO. Grupa pijanych osób zrobiła dziurę w płocie i kijem dźgała tygrysa. Wizerunek jednego z podejrzanych mężczyzn publikuje policja.

O zdarzeniu poinformowali w niedzielę pracownicy ZOO -Około 13.00 grupa podpitych "zwiedzających" wtargnęła od tyłu pod wybieg tygrysów w Nowym Zoo, zrobiła dziurę w płocie i kijem dźgała nasze zwierzęta !!! Zatrzymany prowodyr, ponad 190 cm wzrostu, niebieska koszula, blondyn w białej chuście, doholowany do wyjścia- uciekł nam, zanim nadjechał patrol - poinformowało ZOO za pośrednictwem strony w serwisie społecznościowym Facebook.

W poniedziałek policja opublikowała zdjęcie mężczyzny wykonane przez osoby postronne - Mężczyzna wtargnął na tyły wybiegu dla tygrysów. Przy pomocy kija, drażnił i dręczył zwierzę. Wizerunek mężczyzny oraz jego znajomych, z którymi tam przebywał, został zarejestrowany przez osoby postronne - relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policją pod numerem61 84 123 11 lub 997.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 2.05.2016 r., godz. 11.47
    Aktualizacja
    poniedziałek, 2.05.2016 r., godz. 11.47
    W poniedziałek przed południem mężczyzna zgłosił się na komisariat policji. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami - Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za taki czyn karę do dwóch lat pozbawienia wolności - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro