Reklama

Poznań: w jeden dzień zlikwidowano dwie domowe plantacje konopi

fot. Policja
fot. Policja

W ubiegłym tygodniu poznańscy policjanci ze Starego Miasta, w ciągu jednego dnia, zlikwidowali dwie domowe plantacji konopi indyjskich. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którym grozi do 8 lat więzienia.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce podczas rutynowej kontroli drogowej. Policjanci zauważyli w zatrzymanym pojeździe słoik z suszem roślinnym. Szybko okazało się, że to marihuana. - W trakcie przeszukania dwóch mieszkań znajdujących się w dyspozycji zatrzymanego 23-latka policjanci znaleźli 64 krzewy konopi indyjskich, 140 gramów marihuany oraz gotówkę w kwocie 63 tysięcy złotych. Domowa plantacja prowadzona przez 23-latka wyposażona była w profesjonalny sprzęt do naświetlania, nawadniania i wentylacji - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Drugiego mężczyznę zatrzymano w jego miejscu zamieszkania. - Policjanci chcieli przesłuchać mężczyznę do prowadzonej sprawy o wykroczenie w ruchu drogowym. Po wejściu do mieszkania od razu zwrócili uwagę na unoszący się w powietrzu charakterystyczny zapach. Wydobywał się on z sąsiedniego pokoju gdzie, jak się okazało, 23-latek uprawiał konopie indyjskie - dodaje. Zabezpieczono tam 22 rośliny i około 160 gramów marihuany.

Mężczyznom postawiono zarzut uprawy konopi, a także wytwarzania i posiadania środków odurzających. Grozi im 8 lat więzienia. Jeden z mężczyzn przebywa obecnie w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
20.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro