Poznań w koalicji przeciwko antysemityzmowi, która skupia 400 miast z całego świata
Poznań przyłączył się do grupy 400 miast, które deklarują prowadzenie polityki "zero tolerancji" dla przejawów antysemityzmu. Decyzja o dołączeniu do koalicji "Mayors United Against Anti-semitism" wpisuje się w koncepcję Jacka Jaśkowiaka, który chciałby budować wizerunek miasta na takich hasłach jak tolerancja i otwartość.
Koalicja "Mayors United Against Anti-semitism" skupia czterysta miast z całego świata, a jej celem jest reagowanie na wszelkie formy antysemityzmu oraz propagowaniedziałań na rzecz zwalczania nietolerancji i dyskryminacji - Chcemy, by w Poznaniu wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie, niezależnie od tego, jakiej są rasy, jaką wyznają religię czy jakie mają poglądy. Ten dzień to doskonała okazja, by przypomnieć, że tylko od nas zależy, czy społeczność żydowska oraz inne mniejszości, które od setek lat współtworzą kulturowe i duchowe dziedzictwo Polski, będą cieszyły się w naszym kraju należnym szacunkiem - mówił Andrzej Białas, dyr. Gabinetu Prezydenta, podczas uroczystości z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu, obchodzonego w 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim.
Przypomnijmy, że do antysemickiej manifestacji pod siedzibą poznańskiej gminy żydowskiej doszło w ubiegłym roku. Jacek Jaśkowiak komentował wówczas -Poznań jest miastem ludzi, którym obca jest nienawiść i myślenie przeciw drugiemu człowiekowi. Jako prezydent Poznania i zwykły poznaniak, wyrażam więc oburzenie antysemickimi protestami, jakie miały miejsce w naszym mieście w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jest mi przykro, że takie słowa padają na ulicach naszego miasta.
Na liście miast, które dołączyły do koalicji są między innymi Paryż, Wiedeń, Hamburg, Ryga, Ateny i Budapeszt.
Najpopularniejsze komentarze