Remis na własne życzenie. Lech Poznań - Piast Gliwice 2:2

W 32. kolejce ekstraklasy Lech Poznań zremisował na INEA Stadionie z Piastem Gliwice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, choć po 45 minutach to gospodarze prowadzili 2:0.

Po powrocie Szymona Pawłowskiego trener Jan Urban mógł wystawić niemal optymalną jedenastkę, może za wyjątkiem wciąż kontuzjowanego Gergo Lovrencicsa.
Nieco ponad 10 tysięcy widzów, którzy zdecydowali się we wtorkowy wieczór przyjść na INEA Stadion zaledwie 6 minut musiało czekać na pierwszego gola. Środkiem pola przedzierał się Darko Jevtić, obrońcy zdołali wybić mu piłkę, ale ta trafiła pod nogi Karola Linettego, a reprezentant Polski bardzo ładnym, mierzonym strzałem dał Lechowi prowadzenie.
Piast dobrze zareagował na straconą bramkę. Goście starali się grać ofensywnie, wymieniali sporo podań i stworzyli sobie kilka niezłych okazji. W 14. minucie z kilku metrów główkował Josep Barisić, ale Jasmin Burić miał nieco szczęścia i zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.
Lech nie forsował tempa, nie zamierzał jednak również poprzestać na jednym golu. Wyróżniał się Linetty, który w 31. minucie świetnie złożył się do strzału, ale posłał piłkę w słupek. Gdyby był o kilka centymetrów dokładniejszy, cieszyłby się z drugiego trafienia.
Piast robił co mógł, ale to Lech cieszył się z prowadzenia 2:0. Znów w roli głównej wystąpił Linetty. Jakub Szmatuła sparował przed siebie jego uderzenie i dobrym instynktem wykazał się Nicki Bille Nielsen.
Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic wartego większej uwagi. Co innego tuż po zmianie stron. Goście wyszli na drugą połowę bardzo zmotywowani i mimo słabego wyniku nie zamierzali składać broni.
Bardzo aktywny był Kamil Vacek i to on bardzo ładnie, miękko zagrał w pole karne, a skutecznym strzałem z powietrza popisał się Sasa Zivec.
Gliwiczanie poczuli krew i co chwilę groźnie atakowali. Ich akcje napędzał Vacek, jednak przy bardzo efektownym trafieniu Patrika Mraza asystą popisał się Martin Nespor.
Spotkanie nieco się wyrównało, ale na fali był Piast i to akcje piłkarzy Radoslava Latala były groźniejsze. Obraz gry zmieniła czerwona kartka dla Vacka, którą zobaczył za bezmyślny faul na Dawidzie Kownackim.
Mimo osłabienia goście nie zamierzali murować dostępu do własnej bramki. Z każdą minutą zarysowywała się co prawda przewaga gospodarzy, w ich akcjach brakowało jednak przyśpieszenia i zdecydowania.
Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów i ten wynik można uznać za sprawiedliwy. Oba zespoły czują jednak spory niedosyt: Piastowi komplikuje to sytuację w walce o mistrzostwo, a Lechowi w pogoni za miejscami pucharowymi.

Lech Poznań - Piast Gliwice 2:2 (2:0)

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar - Łukasz Trałka (Kownacki 68"), Abdul Aziz Tetteh - Darko Jevtić (Gajos 81"), Karol Linetty, Szymon Pawłowski - Nicki Bille Nielsen

Rezerwowi: Krzysztof Kotorowski, Vladimir Volkov, Maciej Gajos, Dariusz Dudka, Kebba Ceesay, Dawid Kownacki, Maciej Wilusz

Piast: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Hebert, Patrik Mraz - Radosław Murawski, Kamil Vacek, Bartosz Szeliga (Nespor 46"), Sasa Zivec (Mak 81")- Martin Bukata, Josep Barisić (Jankowski 74")

Rezerwowi: Dobrivoj Rusov - Gerard Badia, Maciej Jankowski, Martin Nespor, Mateusz Mak, Kamil Osyra, Arturs Karasausks

Bramki: Linetty 6", Nielsen 38" - Zivec 51", Mraz 61"

Kartki: Tetteh 35" (żółta), Kadar 75" (żółta), Arajuuri 85" (żółta) - Vacek 69" (czerwona)

Widzów: 10 289

2:2
Piast Gliwice
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Piast Gliwice 2:2. Bramki: Linetty, Nielsen - Zivec, Mraz
87
Niepilnowany Gajos otrzymał piłkę na wysokości 5. metra, ale zagrał niecelnie. Od bramki Szmatuła
81
Dobra akcja Pawłowskiego, ale dzięki asekuracji obrońców Kownacki nie doszedł do dośrodkowania
68
Zmiana w Lechu. Kownacki za Trałkę, czyli gracz ofensywny za defensywnego pomocnika
61
Mraz otrzymał podanie na 14. metrze i potężnym strzałem pokonał Buricia. Piękne trafienie
61
ALEŻ GOL MRAZA! 2:2!
60
Hebert w ostatniej chwili powstrzymał Pawłowskiego, który wyszedłby na czystą pozycję po podaniu Jevticia
59
Piasta konsekwentnie wymienia sporo podań i szuka okazji do przyśpieszenia
57
Ładna akcja Piasta i groźne uderzenie Vacka z linii pola karnego. Minimalna pomyłka Czecha, do bramki Burić
51
Piękne zagranie Vacka w pole karne, Zivec uderzył z 7. metra bezpośrednio z powietrza. Burić bez szans
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Piast Gliwice. Bramki: Linetty, Nielsen
43
Piast jeszcze nie otrząsnął się po stracie drugiej bramki
41
Bardzo dobra sytuacja Kolejorza, który może teraz spokojnie kontrolować grę
38
Dobre uderzenie Linttego z linii pola karnego, Szmatuła sparował piłkę przed siebie, dopadł do niej Nielsen i wepchnął do siatki
38
2:0! Nielsen!
38
Dobra okazja do kontry dla Piasta, wszystko skończyło się na niecelnym zagraniu Barisica
36
Niecelne uderzenie Koruna z rzutu wolnego
35
Żółta kartka dla Tetteha za faul w środku pola
34
Linetty odzyskał piłkę w środku pola, podał do Pawłowskiego, ten do Nielsena, ale uderzenie Duńczyka z narożnika pola karnego okazało się niecelne
11
Szybka akcja Piasta, Mraz wpadł w pole karne Lecha, ale uderzył bardzo słabo. Piłka w rękach Buricia
10
Szmatuła wypiąstkował dośrodkowaną piłkę. Spadła ona pod nogi Trałki, ten uderzył niecelnie. Od bramki Piast
9
Jevtić wywalczył rzut rożny
8
Goście starają się szybko grać piłką, na razie im to nie wychodzi
6
Jevtić dryblował w okolicy 16. metra, zgubił piłkę, ale dopadł do niej Linetty i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Szmatułę