Reklama
Reklama

Ruszają zawody na poligonie w Biedrusku: przyjechali najlepsi

Ciężki sprzęt zmierzający w stronę Poznania - zdjęcie z ubiegłego tygodnia | fot. Patryk

W poniedziałek na poligonie w Biedrusku rozpoczynają się zawody pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych. Do Poznania przyjechało kilkuset żołnierzy z ciężkim sprzętem. Intensywne strzelania i ćwiczenia zaplanowano od poniedziałku do soboty. Przypominamy, że obowiązuje całkowity zakaz wstępu na ten teren.

W czwartek pokazywaliśmy na naszym portalu zdjęcia wojskowego konwoju z ciężkim sprzętem, który zauważano na trasie S11, gdy zmierzał w stronę Poznania. Byli to prawdopodobnie uczestnicy zawodów, które dziś rozpoczynają się na poligonie w Biedrusku. To zawody pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych.

- Kolejny raz poznańskie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych gości najlepsze pododdziały z jednostek wojskowych z całej Polski, które do 29 kwietnia będą walczyć o miano najlepszego plutonu wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych w szkoleniu bojowym wojsk lądowych. Na poligonie w Biedrusku ponad pięciuset żołnierzy rywalizować będzie w zaciętych, ale prowadzonych w duchu sportowej rywalizacji, zmaganiach. Zwyciężą najlepsi - informuje CSWL.

Na teren poligonu nie wolno wchodzić postronnym osobom, a w trakcie takich zawodów jest to tym bardziej niebezpieczne. Ostrzeżenie dla mieszkańców w tej sprawie wydał Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina. - Na terenie poligonu intensywne strzelania i ćwiczenia będą realizowane od 8.00 do 4.00 od poniedziałku do piątku. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa szkolącym się wojskom również droga Złotniki-Biedrusko i Złotkowo-Biedrusko na całej swej długości będzie zamykana dla ruchu cywilnego (samochodowego i rowerowego) - wyjaśniają urzędnicy. Dodają, że na terenie poligonu w Biedrusku obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu, a osoby, które zostaną tu zatrzymane będą podlegać karze grzywny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
13 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro