Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Plac Kolegiacki: od poniedziałku ograniczą parkowanie

KaT
piątek, 15.04.2016 r.
godz. 12.45
KaT | piątek, 15.04.2016 r., godz. 12.45
Plac Kolegiacki: od poniedziałku ograniczą parkowanie

Docelowo na placu Kolegiackim zlikwidowany zostanie parking. W sąsiedztwie placu powstaje parking wielopoziomowy i to tam kierowcy będą zostawiać auta. Zanim w tej przestrzeni zajdą zmiany, przeprowadzone zostaną badania archeologiczne. Ruszą w poniedziałek i spowodują ograniczenie miejsc parkingowych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Plac Kolegiacki docelowo ma stać się uzupełnieniem dla Starego Rynku. Musi stąd więc zniknąć parking. Żeby jednak zmiany mogły tu zajść, konieczne jest przeprowadzenie badań archeologicznych. - W trakcie planowanych badań archeologicznych spodziewamy się sensacyjnego odkrycia reliktów kolegiaty św. Marii Magdaleny, najważniejszego kościoła lewobrzeżnego Poznania i to przez kilka stuleci, bo od czasów lokacji miasta do XVIII wieku - wyjaśniała w lutym Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków.

Prace będą prowadzone po północno-zachodniej stronie placu i ruszą w najbliższy poniedziałek. Znajduje się tu parking. - Część miejsc parkingowych zostanie wygrodzona. Na części miejsc sąsiadujących wprowadzone zostanie parkowanie równoległe - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Badania archeologiczne na placu Kolegiackim mają potrwać do końca lipca. Później wrócą tu auta. Docelowe zmiany w tym miejscu będą wprowadzane dopiero najwcześniej w połowie przyszłego roku.

Reklama