Reklama
Reklama

Wybierz imię dla małej niedźwiedzicy, która wkrótce trafi do poznańskiego ZOO

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Od kilku dni informujemy na naszych łamach o porzuconej niedźwiedzicy, którą odnaleziono w Bieszczadach. Zgodnie z decyzją służb zwierzę trafi do poznańskiego ogrodu zoologicznego. Mimo to niedźwiadek będzie cały czas objęty patronatem leśników z Cisnej i to oni szukają imienia dla zwierzaka.

Mała niedźwiedziczka została odnaleziona na terenie nadleśnictwa Cisna na początku kwietnia. Leśnicy uznali, że zwierzę nie ma szans na przeżycie bez matki, odłowili je i przewieźli je doOśrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Zwierzę znajduje się tam pod całodobową opieką, karmione jest specjalną karmą sprowadzoną z Wiednia, ale od początku było wiadomo, że będzie musiało opuścić ośrodek. W Polsce nie ma ośrodków, które pomagają w powrocie dzikich zwierząt do naturalnego środowiska, a w związku z tym Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska podjęła decyzję o przekazaniu niedźwiedzicy do poznańskiego ZOO, w którym działa niedźwiedziarnia - 7 kwietnia do dyrekcji poznańskiego zoo zwrócił się dyrektor podkarpackiego Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie z prośbą o przyjęcie do zoo osieroconej małej niedźwiedzicy odnalezionej przez pracowników Nadleśnictwa Cisna. Po konsultacji z fundacją Four Paws dyrektor Ewa Zgrabczyńska przychylając się do tej prośby zdecydowała o wzięciu pod opiekę małej niedźwiedzicy - wyjaśniała w środę Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa zoo w Poznaniu.

Okazuje się jednak, że Nadleśnistwo Cisna będzie dalej współpracował z poznańskim ogrodem -Nadleśnictwo Cisna porozumiało się już z tą jednostką o objęciu maleństwa przez nas patronatem oraz stałą pomoc w zapewnieniu jej jak najlepszych warunków -czytamy na profilu nadleśnictwa w serwisie Facebook. Choć niedźwiedzica nazywana jest w tej chwili Puchatką, to leśnicy chcą wybrać dla niej nowe imię, które otrzyma po przyjeździe do Poznania -Tradycyjnie każde zwierzę w ZOO dostaje nowe imię. Dlatego ogłaszamy konkurs na nowe imię niedźwiedzicy. Chcielibyśmy, aby było związane z Bieszczadami, żeby nigdy nie zapomniano, gdzie jest jej prawdziwy dom . Propozycje imienia można składać za pośrednictwem serwisu społecznościowego do godziny dwudziestej 22 kwietnia. Pomysłodawca imienia, które zostanie wybrane przez leśników, otrzyma w prezencie komplet gadżetów od Nadleśnictwa Cisna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
6.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro