Reklama
Reklama

Wojskowy konwój z ciężkim sprzętem na S11 pod Poznaniem

fot. Patryk
fot. Patryk

W środę nasz czytelnik natknął się na wojskowy konwój z ciężkim sprzętem na trasie S11 za Kórnikiem. Pojazdy zmierzały w stronę Poznania.

- Ciekawy konwój zauważony na S11 za Kórnikiem w kierunku Poznania - napisał do nas w środę Patryk. Na zdjęciach widać wojskowy konwój z ciężkim sprzętem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Pojazdy prawdopodobnie zmierzały w kierunku Biedruska. Od poniedziałku na poligonie odbywać się będą zawody pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych o wyłonienie najlepszego plutonu w szkoleniu bojowym wojsk lądowych. - Potwierdzam, że zawody zaczynają się w poniedziałek i przyjeżdżają do nas żołnierze z całej Polski, którzy przywożą ze sobą również ciężki sprzęt - wyjaśnia kpt. Piotr Wójcik z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. - Nie mogę jednak potwierdzić, że te pojazdy jechały akurat do nas. Takich transportów odbywa się sporo - dodaje.

Zawody na poligonie w Biedrusku rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do 29 kwietnia. Weźmie w nich udział 500 żołnierzy z całego kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro