Reklama

Przy ulicy Czarnucha będą nowe ogródki działkowe. Likwidują część ROD

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na urządzenie terenu pod nowe ogródki działkowe na Naramowicach. Mają powstać przy ulicy Czarnucha. Przeniesieni tam zostaną działkowcy z innych ROD, które mają zostać zlikwidowane. Tereny po ogródkach zostaną natomiast wystawione na sprzedaż.

Już w 2013 roku Wydział Gospodarki Nieruchomościami przedstawił projekt przeniesienia kilku Rodzinnych Ogrodów Działkowych w nowe lokalizacje. Mówiono wówczas o ogrodach im. Drzymały, Zjednoczeni, im. Dąbrowskiej, im. Żwirki i Wigury oraz Olszynka. Tłumaczono, że miejscowe plany zagospodarowania zakładają na tych terenach inne funkcje niż ogrody działkowe. Nową lokalizacją dla działkowców miała być natomiast ulica Czarnucha na Naramowicach.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w ostatnich dniach ogłosiły przetarg na urządzenie terenu pod rodzinny ogród działkowy właśnie przy ulicy Czarnucha. Zakres prac będzie obejmować kształtowanie terenu, budowę sieci wodociągowej, budowę dróg i chodników i prace sanitarne. PIM informuje, że wykonawca będzie mieć 150 dni od momentu podpisania umowy na ukończenie robót.

- Sprawa z 2013 roku jest jak najbardziej aktualna. Czekamy na przekazanie nam terenu przy ulicy Czarnucha przez miasto. Wówczas będziemy tam mogli przenieść działkowców z innych ogrodów, które mają zostać zlikwidowane. Przy ulicy Czarnucha będzie około 100 działek, a więc wszyscy z pewnością się tam nie zmieszczą. Przeniosą się tam osoby, które zadeklarowały taką chęć - zaznacza Jerzy Kucznerowicz, wiceprezes Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu. - Częściowo ogrody już zostały zlikwidowane, częściowo dopiero będą likwidowane. Nastąpi to w chwili, gdy będziemy mogli przenieść działkowców na Naramowice - dodaje.

Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami tłumaczy, że miasto jeszcze w tym roku chce wystawić na sprzedaż tereny po dwóch ogrodach działkowych - przy ulicy Hetmańskiej przy Skalarze (ROD im. Kopczyńskiego) oraz przy ul. Maltańskiej przy Galerii Malta (ROD im. Drzymały). - W przypadku pierwszej nieruchomości mpzp zakłada powstanie tu budynków o funkcji usługowej - mówi. - W drugim przypadku mpzp zakłada na tym terenie zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Działki chcielibyśmy wystawić na sprzedaż pod koniec 2016 roku - dodaje.

Wiele zależy jednak od tego, kiedy uda się przygotować teren przy ulicy Czarnucha.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro