Reklama
Reklama

Poznań: protestowali przeciw wycince drzew w Puszczy Białowieskiej

fot. Dominika Pankowska

Kilkadziesiąt osób protestowało w niedzielę w Poznaniu przeciw wycince drzew, która ma się odbyć na terenie Puszczy Białowieskiej.

W niedzielę minister środowiska ogłosił, że część nadleśnictw na terenie puszczy zostanie pozostawiona sama sobie. Człowiek nie będzie więc ingerować w to, co dzieje się na terenach zielonych. Na terenie pozostałych nadleśnictw podjęte zostaną natomiast kroki, by jak najszybciej "zahamować proces destrukcji siedlisk priorytetowych". Prowadzona więc będzie m.in. wycinka drzew po to, by ochronić puszczę przed inwazją kornika drukarza.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Taki eksperyment ma pokazać, kto ma rację w sporze o wycinkę drzew. Część ekologów jest bowiem przekonana, że wycinka to bezsensowny krok, inni natomiast uważają, że tylko takie działanie powstrzyma kornika.

Między innymi na poznańskim Starym Rynku pojawiło się w niedzielę kilkadziesiąt osób, które protestowały przeciwko wycince drzew planowanej w Puszczy Białowieskiej. - Puszcza jest unikalnym lasem w skali Europy, a nawet świata - mówił w trakcie protestu Łukasz Kawowski z organizacji "Poznaniacy przeciwko myśliwym". - Puszcza radziła sobie sama z takimi zagrożeniami, bez ingerencji człowieka. Ten ekosystem może więc obronić się sam - dodawała jedna z uczestniczek protestu.

Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że rząd dąży przede wszystkim do uzyskania korzyści ekonomicznych wynikających z otrzymania drewna z wycinki.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro