"500 zł na dziecko w Poznaniu": 52 nowych urzędników, wniosek złożysz w 5 miejscach
Znanych jest coraz więcej szczegółów związanych z obsługą programu "500 złotych na dziecko" w naszym mieście. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia, a w Poznaniu szacuje się, że uprawnionych do otrzymywania świadczenia będzie nawet 60 tysięcy dzieci. Do obsługi trzeba zatrudnić 52 urzędników.
W ramach programu 500 złotych na dziecko polskie rodziny mogą liczyć na dodatkowe pieniądze w budżecie - konkretnie 500 złotych miesięcznie. W przypadku jednego dziecka w rodzinie otrzymanie świadczenia zależeć będzie od spełnienia kryterium dochodowego (800 złotych lub 1200 złotych, jeśli dziecko jest niepełnosprawne). Drugie dziecko i każde kolejne będzie otrzymywać świadczenie niezależnie od dochodu. Świadczenie będzie przysługiwać dziecku do ukończenia 18. roku życia.
Już w lutym pisaliśmy, że w samym Poznaniu uprawnionych do pobierania nowego świadczenia wychowawczego będzie nawet około 60 tysięcy dzieci. Rocznie tylko w Poznaniu na świadczenia trzeba będzie przeznaczyć 360 milionów złotych.
Wiadomo już ilu urzędników zajmie się obsługą nowego świadczenia w naszym mieście. Zatrudnione zostaną 52 nowe osoby. W początkowej fazie pomagać im będą urzędnicy z innych wydziałów. To konieczne, bo pierwsze tygodnie z pewnością będą trudne - wnioski składać będą wszyscy rodzice dzieci uprawnionych do otrzymania świadczenia. - Dziennie będziemy mogli przyjąć 1500 wniosków - mówi Grzegorz Karolczyk, dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń. - Apelujemy do wszystkich mieszkańców Poznania, aby nie 1 czy 2 kwietnia pojawili się u nas, ale żeby odczekali kilka dni, by kolejki były mniejsze - dodaje.
Ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć. Poznańskie Centrum Świadczeń wypłaci wyrównanie za cały okres od momentu rozpoczęcia się programu osobom, które złożą wniosek o przyznanie świadczenia do końca czerwca.
Obsługa nowego świadczenia odbywać się będzie na 60 stanowiskach. Najważniejszym punktem obsługi będzie ten przy ulicy Małachowskiego 10 na Zawadach. Wszystkie sprawy związane ze świadczeniem załatwimy nie tylko tutaj, ale też w siedzibie PCŚ przy ulicy Wszystkich Świętych 1. Wnioski złożymy natomiast dodatkowo przy ulicach Libelta 16 (Wydział Spraw Obywatelskich), Gronowej 22a (Wydział Komunikacji) oraz 28 Czerwca 1956 404 (Wydział Działalności Gospodarczej).
Opcji składania wniosku jest więcej (m.in. poprzez list polecony oraz profil zaufania ePUAP), ale urzędnicy apelują, by jednak robić to osobiście. Wówczas uniknie się ewentualnych błędów, a dzięki temu wniosek zostanie szybciej rozpatrzony.
Najpopularniejsze komentarze