Kolejne rozczarowanie. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2

Kolejne rozczarowanie dla kibiców Lech Poznań. Kolejorz doznał drugiej porażki z rzędu, tym razem ulegając na własnym obiekcie Jagiellonii Białystok. Oba gole padły w pierwszej połowie.

Trener Jan Urban zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie. Parę stoperów tworzyli tym razem Marcin Kamiński i Dariusz Dudka. Na prawej stronie obrony pojawił się Kebba Ceesay, a do środka pola wrócili Łukasz Trałka i Karol Linetty.
Pierwsze fragmenty w wykonaniu Lecha były obiecujące, ale już w 9. minucie gospodarze otrzymali poważne ostrzeżenie: po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem znalazł się Fedor Cernych, górą był jednak Bośniak.

Dobre okazje do otwarcia wyniku mieli Dawid Kownacki i aktywny Szymon Pawłowski, ale nie byli w stanie celnie uderzyć. Goście tymczasem czuli się coraz pewniej i wywalczyli sobie kilka rzutów rożnych. W końcu nadeszła 25. minuta kiedy to sporą nieporadność obrony Lecha wykorzystał Igor Tarasovs i strzałem z bliskiej odległości pokonał Buricia.

Przez kolejny kwadrans Kolejorz grał całkiem dobrze, sprawnie przedzierał się przez defensywę Jagiellonii, za każdym razem brakowało jednak precyzji w tym ostatnim, najważniejszym podaniu.

Precyzji zabrakło także sędziemu, który kilka minut przed przerwą dopatrzył się przewinienia we własnym polu karnym w wykonaniu Linettego. Decyzja o podyktowaniu jedenastki była mocno dyskusyjna. Nie zmienia to faktu, że swoją szansę perfekcyjnie wykorzystał Piotr Tomasik.
W przerwie na boisku pojawił się Kamil Jóźwiak. Debiutant nie miał żadnych kompleksów i stwarzał swoimi rajdami o wiele zagrożenie, niż wcześniej Sisi. Hiszpan w drugiej połowie skupiał się już przede wszystkim na defensywie.
Plan gry obu zespołów na drugie 45 minut był prosty: Lech chciał atakować, Jagiellonia czekała na kontry. Problem w tym, że Kolejorz może i utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił oddać nawet celnego strzału. Sytuacji nie polepszały kolejne roszady personalne: po wejściu Gergo Lovrencicsa na boisku znalazło się czterech nominalnych skrzydłowych.
Mistrz Polski okazał się w starciu z 3. drużyną ubiegłego sezonu po prostu bezradny. Mecz obnażył wszystkie słabości Kolejorza, począwszy od problemów z napastnikami, przez nierówną formę pomocników, aż po błędy w obronie. Z taka grą zamiast myśleć o dogonieniu ligowej czołówki, fani Kolejorza będą musieli drżeć o miejsce w czołowej ósemce.
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)
Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Łukasz Burliga, Sebastian Madera, Igor Tarasovs, Piotr Tomasik - Rafał Grzyb, Jacek Góralski - Fedor Cernych, Konstantin Vassiljev (Szymonowicz 90"), Przemysław Frankowski (Alvarinho 79") - Piotr Grzelczak (Świderski 68")
Rezerwowi: Krzysztof Baran, Alvarinho, Marek Wasiluk, Dawid Szymonowicz, Matija Sirok, Guti, Karol Świderski
Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay (Jóźwiak 46"), Marcin Kamiński, Dariusz Dudka, Tamas Kadar - Łukasz Trałka (Jevtić 73"), Abdul Aziz Tetteh - Sisi, Karol Linetty, Szymon Pawłowski - Dawid Kownacki (Lovrencics 78")
Ławka: Krzysztof Kotorowski, Vladimir Volkov, Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics, Maciej Gajos, Maciej Wilusz, Kamil Jóźwiak
Bramki: Tarasovs 25", Tomasik 40" (karny),
Kartki: Tarasovs 10" (żółta), Kadar 47" (żółta), Linetty 72" (żółta), Drągowski 85" (żółta), Świderski 86" (żółta), Burliga 90" (żółta)

86
Starcie Pawłowskiego i Świderskiego zakończone sprzeczką przy ławce Jagiellonii. Żółta kartka dla Świderskiego
65
Jóźwiak nieco szczęśliwie poradził sobie z dwoma rywalami, ale jego rajd skończył się w polu karnym
52
Zamieszanie pod bramką, piłka trafiła na lewą stronę boiska, faul i wolny dla gości
27
Obrona Kolejorza, mówiąc delikatnie, po raz kolejny w tej rundzie się nie popisała
26
Dobre dośrodkowanie w pole karne, po strzale głową jeden z obrońców wybił piłkę z linii brakowej, ale poprawka Tarasovsa okazała się skutreczna
25
Bramka! 1:0 dla gości
25
Burić interweniował po rzucie wolnym i wybił piłkę na róg
23
Chcielibyśmy napisać, że stan murawy na INEA Stadionie uległ polepszeniu, ale nic takiego nie miało miejsca
21
Znów jednak bez efektu. Oba zespoły nie stworzyły do tej pory zagrożenia po stałych fragmentach