Kolejna wygrana Warty Poznań

Znów bardzo dobrą dyspozycję w okresie przygotowawczym potwierdzili piłkarze Warty Poznań. Tym razem Zieloni pokonali 3:0 Obrę Kościan.

Od początku spotkania przewaga piłkarzy trenera Tomasza Bekasa nie podlegała żadnej wątpliwości. Prowadzenie 2:0 po pierwszych 45 minutach zapewnił duet Michał Ciarkowski - Łukasz Spławski: ten pierwszy celnie dośrodkowywał, a drugi wykańczał akcje strzałami głową.
W drugiej połowie Warta cały czas napierała, zdołał jednak zdobyć zaledwie jedną bramkę. Duża w tym zasługa dobrze dysponowanego golkipera Obry.
Kolejny sparing Zielonych został zaplanowany na 16 lutego. Na boisku przy ul. Gdańskiej zamelduje się wówczas Miedź Legnica. Początek o 12:00.
Warta Poznań - Obra Kościan 3:0 (2:0)
Skład Warty w I połowie: Filipowiak - Koziorowski, Marciniak, Ngamayama, Czerniejewicz - Laskowski, Brylewski, Biegański, Zawodnik testowany #1, Ciarkowski - Spławski
Skład Warty w II połowie: Dorynek - Czerniejewicz, Wypych, Zawodnik testowany #2, Fiedosewicz - Laskowski, Brylewski, Łukaszyk, Brzostowski, Zawodnik testowany #1 - Spławski (73′ Koziorowski)
Bramki: Spławski 12", 33", Koziorowski 75"