Reklama
Reklama

15 lutego zamkną "dolną" trasę PST. Na 3 miesiące!

fot. M. Mąkowski MPK Poznań
fot. M. Mąkowski MPK Poznań

Już w połowie stycznia informowaliśmy o zamknięciu "dolnej" trasy PST planowanym na luty. Już wiadomo, że trasa będzie nieprzejezdna od przyszłego poniedziałku. Przez 3 miesiące tramwaje będą kursować objazdami. W tym czasie powstawać będą przystanki tramwajowe przy rondzie Kaponiera.

W połowie stycznia pojawiły się informacje o ponownym wyłączeniu z ruchu przedłużonego odcinka trasy PST (między Mostem Teatralnym i Dworcem Zachodnim). Zakładano, że ruch zostanie wstrzymany w lutym i to na trzy miesiące. Wszystko przez konieczność wybudowania przystanków tramwajowych na trasie przy rondzie Kaponiera.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dziś Radio Merkury informuje, że znana jest już data zamknięcia trasy. To przyszły poniedziałek - 15 lutego. Potwierdza to Zarząd Transportu Miejskiego. - Rzeczywiście przedłużenie trasy PST zostanie zamknięte 15 lutego na okres około 3 miesięcy. Linia nr 19 zostanie zawieszona, a tramwaje linii nr 12 i 14 będą kursować objazdem przez ulicę Roosevelta - mówi Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Nie wiadomo, czy po ponownym otwarciu trasy pasażerowie będą mogli korzystać z nowych przystanków przy rondzie Kaponiera. Być może zostaną dopuszczone do ruchu dopiero po zakończeniu wszystkich prac na rondzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro