Reklama

W poznańskim ZOO pojawią się cztery niedźwiedzie

fot. UMP
fot. UMP

W poznańskim ZOO na stałe zamieszkają cztery niedźwiedzie. Pietka, Ewka, Gienia i Wojtusia mają przyjechać jeszcze w tym roku.

Dotychczas cztery niedźwiedzie Pietka, Ewka, Gienia i Wojtusia mieszkają w ZOO w Braniewie. Jednak dzięki współpracy poznańskiego ZOO z Fundacją "Cztery łapy" znajdą one bezpieczne schronienie w Poznaniu.

Nie czekaj! Za korzystanie z pieca niespełniającego norm możesz otrzymać grzywnę. Wymień piec i otrzymaj nawet 35 000 zł. Weź udział w programie Kawka Bis. Nabór do 30 czerwca.
REKLAMA

Część niedźwiedzi trafiła do ogrodu w Braniewie jako dar od ukraińskiego cyrku. Wszystkie przebywają w ciasnych betonowych wybiegach. Ich sytuacja zapewne zmieni się w poznańskim ZOO, gdzie dołączą do Borysa, który przebywa w tym miejscu od 2013 roku. Tutaj mamy dla nich zalesiony teren czy jeziorko - mówi Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy poznańskiego ZOO.

Dyrektor poznańskiego ZOO Ewa Zgrabczyńska, podpisała już umowę w sprawie przekazania 4 zwierząt do azylu dla niedźwiedzi. Obecnie przygotowywane jest dokumentacja weterynaryjna. Niedźwiedzie mają się pojawić w Poznaniu jesienią tego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego województwa
11℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro