Reklama
Reklama

Os. Batorego: 31 stycznia zamkną dojazd do mieszkań?

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W połowie stycznia pisaliśmy o problemie mieszkańców osiedla Batorego na Piątkowie. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa umieściła przy jednej z dróg dojazdowych do bloków informację o zamknięciu uliczki od 31 stycznia ze względu na to, że wspólnoty nie płacą za korzystanie z dojazdu. Wspólnoty tłumaczą, że sprawa jest w sądzie.

Sprawą zajmowaliśmy się w połowie stycznia. Wówczas nie udało nam się skontaktować z przedstawicielem wspólnot mieszkaniowych, które są oskarżone przez PSM o to, że nie uiszczają opłat za korzystanie z drogi dojazdowej do bloków. Rzeczniczka PSM tłumaczyła nam, że wspólnoty powinny rocznie płacić 24 tysiące złotych za użytkowanie drogi dojazdowej, czego nie robią. Dług wynosił wówczas około 10 tysięcy złotych.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Jeżeli uiszczą opłatę, która została im naliczona za bezumowne korzystanie z drogi, do 25 stycznia, to droga wciąż będzie mogła być użytkowana. Oczywiście zawarta będzie musiała zostać umowa na rok 2016 z tymi wspólnotami. Jeśli natomiast opłata nie zostanie uiszczona, droga zostanie zamknięta z dniem 31 stycznia - mówiła nam Beata Frajtak, rzeczniczka PSM.

Dziś udało nam się skontaktować z Tomaszem Furmaniakiem z Biura Obsługi Nieruchomości M&K BON, administratorem części wspólnot. - Od ubiegłego roku sprawa jest w sądzie. My nie uchylamy się od płatności, ale chcemy, by mieszkańcy ponosili racjonalne koszty związane z utrzymaniem drogi. Zależy nam także na ustanowieniu służebności - zaznacza. Furmaniak podkreśla, że służebność ma pozwolić na uniknięcie w przyszłości m.in. nagłego wzrostu opłat za korzystanie z drogi, czego obawiają się mieszkańcy.

- Mamy decyzję sądu wydaną w styczniu zakazującą spółdzielni mieszkaniowej zamknięcia drogi dojazdowej do bloków - podkreśla. Wspólnoty przekazały też część zaległej kwoty PSM za korzystanie z drogi. - Czekamy na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie - kończy.

We wtorek odbędzie się posiedzenie zarządu Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po jego zakończeniu prawdopodobnie dowiemy się, czy spółdzielnia będzie chciała w niedzielę zamknąć drogę.

  • Aktualizacja
    wtorek, 26.01.2016 r., godz. 12.12
    Aktualizacja
    wtorek, 26.01.2016 r., godz. 12.12
    Jak informuje PSM, decyzja o zamknięciu drogi została we wtorek podtrzymana. Wspólnoty mają czas do 28 stycznia na uregulowanie zaległości. Jeśli tego nie zrobią, droga zostanie zamknięta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro