Reklama
Reklama

Os. Batorego: 31 stycznia zamkną dojazd do mieszkań?

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W połowie stycznia pisaliśmy o problemie mieszkańców osiedla Batorego na Piątkowie. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa umieściła przy jednej z dróg dojazdowych do bloków informację o zamknięciu uliczki od 31 stycznia ze względu na to, że wspólnoty nie płacą za korzystanie z dojazdu. Wspólnoty tłumaczą, że sprawa jest w sądzie.

Sprawą zajmowaliśmy się w połowie stycznia. Wówczas nie udało nam się skontaktować z przedstawicielem wspólnot mieszkaniowych, które są oskarżone przez PSM o to, że nie uiszczają opłat za korzystanie z drogi dojazdowej do bloków. Rzeczniczka PSM tłumaczyła nam, że wspólnoty powinny rocznie płacić 24 tysiące złotych za użytkowanie drogi dojazdowej, czego nie robią. Dług wynosił wówczas około 10 tysięcy złotych.

- Jeżeli uiszczą opłatę, która została im naliczona za bezumowne korzystanie z drogi, do 25 stycznia, to droga wciąż będzie mogła być użytkowana. Oczywiście zawarta będzie musiała zostać umowa na rok 2016 z tymi wspólnotami. Jeśli natomiast opłata nie zostanie uiszczona, droga zostanie zamknięta z dniem 31 stycznia - mówiła nam Beata Frajtak, rzeczniczka PSM.

Dziś udało nam się skontaktować z Tomaszem Furmaniakiem z Biura Obsługi Nieruchomości M&K BON, administratorem części wspólnot. - Od ubiegłego roku sprawa jest w sądzie. My nie uchylamy się od płatności, ale chcemy, by mieszkańcy ponosili racjonalne koszty związane z utrzymaniem drogi. Zależy nam także na ustanowieniu służebności - zaznacza. Furmaniak podkreśla, że służebność ma pozwolić na uniknięcie w przyszłości m.in. nagłego wzrostu opłat za korzystanie z drogi, czego obawiają się mieszkańcy.

- Mamy decyzję sądu wydaną w styczniu zakazującą spółdzielni mieszkaniowej zamknięcia drogi dojazdowej do bloków - podkreśla. Wspólnoty przekazały też część zaległej kwoty PSM za korzystanie z drogi. - Czekamy na rozstrzygnięcie sprawy w sądzie - kończy.

We wtorek odbędzie się posiedzenie zarządu Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Po jego zakończeniu prawdopodobnie dowiemy się, czy spółdzielnia będzie chciała w niedzielę zamknąć drogę.

  • Aktualizacja
    wtorek, 26.01.2016 r., godz. 12.12
    Aktualizacja
    wtorek, 26.01.2016 r., godz. 12.12
    Jak informuje PSM, decyzja o zamknięciu drogi została we wtorek podtrzymana. Wspólnoty mają czas do 28 stycznia na uregulowanie zaległości. Jeśli tego nie zrobią, droga zostanie zamknięta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro