Reklama
Reklama

Warta to nie lodowisko! Takie zabawy mogą zakończyć się tragicznie

fot. Przemek
fot. Przemek

Niskie temperatury sprawiły, że na poznańskich akwenach pojawiła się warstwa lodu. Choć to bardzo niebezpieczne i mimo wielu ostrzeżeń, wciąż znajdują się śmiałkowie, którzy dla zabawy wchodzą np. na zamarznięta Wartę.

W Starym Porcie ludzie chodzą po lodzie - pisze nasz czytelnik Przemek i wysyła nam zdjęcia. My raz jeszcze przy tej okazji przypominamy, że może to być bardzo niebezpieczne. Taka "zabawa" może się skończyć kąpielą w lodowatej wodzie, a w przypadku braku udzielenia pomocy przez innych - nawet śmiercią.

Jak wynika ze statystyk, każdej zimy strażacy notują nawet sto interwencji związanych z wchodzeniem na lód. Do tych sytuacji najtragiczniejszych dochodzi na akwenach płynących, czyli na rzekach. To są najbardziej niekorzystne warunki jeżeli chodzi o lód - mówi mł. bryg. Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskich strażaków. Musimy pamiętać, że lód szczególnie przy pomostach, szczególnie przy brzegu jest najcieńszy i wtedy najłatwiej wpaść - dodaje.

Po raz kolejny przypominamy, że jeśli ktoś ma ochotę się poślizgać zawsze może wybrać się jedno z kilku działających w Poznaniu profesjonalnie przygotowanych ślizgawek: ligawa przy Bułgarskiej, Chwiałka, Bogdanka i Malta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro