Reklama

Nowe miejsca pracy w branży IT: w Poznaniu otwarto biuro Capgemini

Business Garden Poznań | fot. materiały prasowe
Business Garden Poznań | fot. materiały prasowe

W środę w Poznaniu otwarto biuro firmy Capgemini zajmującej się dostawą usług informatycznych czy konsultingowych na całym świecie. Firma chce w ciągu 2-3 lat zatrudnić około 300 osób z branży IT.

Nowe biuro firmy Capgemini zostało otwarte w Poznaniu w środę. To druga jednostka Capgemini Software Solutions Center w Polsce zajmująca się programowaniem. - W ciągu najbliższych 2-3 lat planujemy zatrudnić w stolicy Wielkopolski 300 specjalistów z dziedziny IT. Pracownicy poznańskiego centrum już rozpoczęli realizację pierwszego z wielu projektów dla klientów z rynku niemieckojęzycznego, z branży motoryzacyjnej. Docelowo będą oni odpowiedzialni za rozwój oprogramowania również dla innych światowych marek z sektora finansowego, transportowego oraz medialnego - informuje Capgemini.

Pierwsze rekrutacje już trwają. - Poszukujemy obecnie programistów JAVA i Web Developerów, którzy znają język niemiecki. Nie wymagamy biegłej znajomości tego języka, jak powszechnie uważa się na rynku. Wystarczy poziom komunikatywny, a my pomagamy w jego szlifowaniu, finansując kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania. Nasi pracownicy oprócz kształcenia w zakresie języków otrzymują również dostęp do bogatego pakietu szkoleń technicznych - dodaje. Oferty pracy można znaleźć TUTAJ.

Siedziba firmy mieści się w biurowcu Business Garden Poznań. W oficjalnym otwarciu biura uczestniczył m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Firma zapowiada, że planuje ścisłą współpracę z poznańskimi uczelniami. W planach są m.in. warsztaty dla studentów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro