Reklama

Problemy studentów poznańskiej uczelni: dostali list od komornika. "Szkoła nie wypłaca pensji wykładowcom"

Do naszej redakcji dotarła informacja od studentów Wyższej Szkoły Techniczno-Humanistycznej Kadry dla Europy. W grudniu w obiekcie występowały problemy z dostawą prądu, a w Sylwestra do studentów trafił list od komornika, w którym informuje o konieczności przelewania czesnego na jego konto. Uczelnia ma bowiem nie płacić wykładowcom.

Studenci poznańskiej Wyższej Szkoły Techniczno-Humanistycznej Kadry dla Europy obawiają się, że nie będą mogli ukończyć rozpoczętych tam studiów. - Szkoła ma milionowe długi, w grudniu w budynku odłączyli prąd - wszystkie zajęcia zostały odwołane. Otrzymaliśmy informację, że w okresie świątecznym awaria zostanie usunięta - wyjaśniają studenci. - Wszyscy żyli nadzieją, że szkoła stanie na nogi i będziemy mogli w spokoju zdać licencjat. Ale spokoju nie było - dodają.

W Sylwestra do studentów trafiły listy od komornika. - Napisano w nich, że czesne mamy przelewać na konto komornika, a nie uczelni, ponieważ szkoła nie wypłacała pensji wykładowcom - tłumaczą.

W poniedziałek i wtorek próbowaliśmy skontaktować się z uczelnią, bezskutecznie. - Informujemy, że awaria prądu oraz serwera zostanie usunięta w okresie przerwy świątecznej. Jednocześnie przypominamy, że Dziekanat, Rektorat, Biblioteka, Dział Planowania oraz Studiów Podyplomowych wznawia pracę 7 stycznia 2016 roku - taką informację można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

Studenci są zdezorientowani, nie mogą skontaktować się z dziekanatem. - Szkoła jest zamknięta, więc nie mamy nawet jak wziąć swoich dokumentów czy wypowiedzieć umowę, ponieważ obowiązuje nas miesięczny okres wypowiedzenia. Nie możemy dostarczyć wypowiedzenia, ponieważ nikt tam nie pracuje. Co mamy zrobić? Szkoła zostawiła nas na lodzie, mamy płacić do komornika czesne? Jaką mamy pewność, że szkoła będzie funkcjonowała - dopytują studenci.

Dziekanat uczelni ma w czwartek zacząć działać po świątecznej przerwie. To tam studenci powinni szukać odpowiedzi na pytania. My również postaramy się je uzyskać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro