Reklama
Reklama

Tak wygląda Wrocławska po przebudowie

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Nieco dłużej niż planowano trwała wymiana nawierzchni ulicy Wrocławskiej na Starym Mieście. Od pewnego czasu z całej szerokości ulicy mogą korzystać mieszkańcy. Przyznają, że chodzi się tędy znacznie wygodniej.

Początkowo planowano, że wymiana nawierzchni ulicy Wrocławskiej na odcinku między Podgórną i Kozią zakończy się w październiku. Ostatecznie, przez komplikacje związane z modernizacją instalacji podziemnych, roboty się przedłużyły.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Projekt zakładał m.in. wykonanie na całej szerokości jezdni nawierzchni z kostki kamiennej regularnej jako ciągu pieszo - jezdnego. Chodniki są wykonane z płyt kamiennych, które zostały wykończone bordiurą z kostki kamiennej. Nie zmieniło się oświetlenie na ulicy.

Mieszkańcy poruszający się ulicą Wrocławską podkreślają, że chodzi się po niej znacznie wygodniej niż przed remontem. - Zdecydowanie czuć różnicę. Wcześniej łatwiej było się tutaj potknąć - mówi starsza poznanianka. - Na pewno wygodniej, ale niestety nie jest czyściej - dodaje poznaniak.

Prace pochłonęły 1,6 mln złotych. Być może część mieszkańców zastanawia się dlaczego w nowej jezdni pojawiły się fragmenty wykonane z kostki w innym kolorze - ceglastym. Ich zadaniem jest przypominanie, że w tym miejscu znajdowały się miejskie mury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro