Reklama

Tak mają wyglądać węzły przesiadkowe Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Zwycięska koncepcja | fot. materiały prasowe
Zwycięska koncepcja | fot. materiały prasowe

W piątek pokazano jak będą wyglądać elementy infrastruktury na węzłach przesiadkowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej - rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

- Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji architektonicznej wspólnych elementów małej architektury oraz systemów informacji wizualnej na terenie zintegrowanych węzłów przesiadkowych - wyjaśniają organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia Metropolii Poznań. - Zintegrowane węzły przesiadkowe to miejsca umożliwiające dogodną zmianę środka transportu wyposażone w niezbędną dla obsługi podróżnych infrastrukturę, w tym parkingi P&R i B&R, przystanki komunikacyjne, punkty sprzedaży biletów oraz systemy informacyjne m.in. umożliwiające zapoznanie się z rozkładem jazdy - dodają. Węzły przesiadkowe będą zintegrowane z systemem planowanej od lat Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Pierwszą nagrodę, w wysokości 25 tysięcy złotych, przyznano pracowni projektowej Melon.group z Warszawy. - W opinii członków Sądu Konkursowego projekt zwycięskiego zespołu umożliwia wpisywanie się w różne sytuacje przestrzenne związane z architekturą budynków stacji kolejowych. Zaproponowana forma jest nowoczesna, azaprojektowane elementy małej architektury i obiekty kubaturowe cechują się optymalną funkcjonalnością.

Poznańska Kolej Metropolitalna jest flagowym przedsięwzięciem w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Poznań. Stowarzyszenie Metropolia Poznań zrzesza 23 jednostki samorządu terytorialnego (miasto Poznań, powiat poznański i 4 gminy z powiatów ościennych). Strategia ZIT zakłada, że w ciągu 8 najbliższych lat powstanie co najmniej 40 zintegrowanych węzłów przesiadkowych. Zabezpieczono na ten cel 108 milionów euro ze środków ZIT.

Więcej o kolei metropolitalnej m.in. TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro