Reklama

Tak mają wyglądać węzły przesiadkowe Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Zwycięska koncepcja | fot. materiały prasowe
Zwycięska koncepcja | fot. materiały prasowe

W piątek pokazano jak będą wyglądać elementy infrastruktury na węzłach przesiadkowych Poznańskiej Kolei Metropolitalnej - rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

- Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji architektonicznej wspólnych elementów małej architektury oraz systemów informacji wizualnej na terenie zintegrowanych węzłów przesiadkowych - wyjaśniają organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia Metropolii Poznań. - Zintegrowane węzły przesiadkowe to miejsca umożliwiające dogodną zmianę środka transportu wyposażone w niezbędną dla obsługi podróżnych infrastrukturę, w tym parkingi P&R i B&R, przystanki komunikacyjne, punkty sprzedaży biletów oraz systemy informacyjne m.in. umożliwiające zapoznanie się z rozkładem jazdy - dodają. Węzły przesiadkowe będą zintegrowane z systemem planowanej od lat Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Pierwszą nagrodę, w wysokości 25 tysięcy złotych, przyznano pracowni projektowej Melon.group z Warszawy. - W opinii członków Sądu Konkursowego projekt zwycięskiego zespołu umożliwia wpisywanie się w różne sytuacje przestrzenne związane z architekturą budynków stacji kolejowych. Zaproponowana forma jest nowoczesna, azaprojektowane elementy małej architektury i obiekty kubaturowe cechują się optymalną funkcjonalnością.

Poznańska Kolej Metropolitalna jest flagowym przedsięwzięciem w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Poznań. Stowarzyszenie Metropolia Poznań zrzesza 23 jednostki samorządu terytorialnego (miasto Poznań, powiat poznański i 4 gminy z powiatów ościennych). Strategia ZIT zakłada, że w ciągu 8 najbliższych lat powstanie co najmniej 40 zintegrowanych węzłów przesiadkowych. Zabezpieczono na ten cel 108 milionów euro ze środków ZIT.

Więcej o kolei metropolitalnej m.in. TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro