Reklama
Reklama

Wycieczka z przewodnikiem po medycznym Poznaniu

fot. mat. organizatora
fot. mat. organizatora

W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna wycieczka organizowana przez grupę PoPoznaniu.pl. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę śladami zdrowia i medycyny w Poznaniu.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę śladami zdrowia i medycyny w Poznaniu -Na co pomagał okład z baranich jelit? Jak ustrzec się przed cholerą? Kiedy Poznań przypominał żywy cmentarz? Kim była poznańska matka trędowatych? Jaki znany lekarz stosował kurację szampanem? Jak często myli się XIX-wieczni poznaniacy? Tego i wielu innych ciekawostek dowiemy się podczas najbliższego spaceru - podążymy szlakiem słynnych lekarzy, usłyszymy o epidemiach dziesiątkujących ludność Poznania i bardzo ciekawych sposobach leczenia - zachęcają przewodnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Uczestnicy wycieczki spotkają się 28 listopada w pobliżu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Ratajczaka. W sobotę zaplanowano dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11, druga o 16. Tradycyjnie po zakończeniu wycieczki przewodnika można nagrodzić napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro