Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Rogale świętomarcińskie dotarły do… Sajgonu! W Poznaniu kolejki po ten przysmak

KaT
środa, 11.11.2015 r.
godz. 13.00
KaT | środa, 11.11.2015 r., godz. 13.00
Rogale świętomarcińskie dotarły do… Sajgonu! W Poznaniu kolejki po ten przysmak
fot. Facebook 7000 mil

Latem jeden z członków stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania wyprowadził się wraz z żoną do Sajgonu (Ho Chi Minh) w Wietnamie. Gdy uświadomili sobie, że nie zjedzą 11 listopada świętomarcińskich rogali… zrobiło im się smutno. Ostatecznie tradycyjny wypiek do Sajgonu dotarł i to Dreamlinerem! Tymczasem w Poznaniu przed stoiskami z rogalami zaczyna się robić tłoczno.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od kilku dni poznańskie cukiernie przeżywają prawdziwe oblężenie. Poznaniacy kupują rogale świętomarcińskie przez cały rok, ale właśnie 11 listopada sprzedaż tego wypieku gwałtownie wzrasta. Za kilogram przysmaku trzeba zapłacić nawet około 40 złotych. Przed stoiskami z rogalami na ulicy Święty Marcin już zaczyna się większy ruch. Prezentuje się tam wiele cukierni, każdy więc znajdzie rogala dla siebie. Przypominamy też, że mimo Święta Niepodległości wiele cukierni również czeka dziś na klientów.

Poznaniacy, którzy 11 listopada spędzają poza Poznaniem i krajem nie mają możliwości, by pójść do cukierni i kupić pachnącego rogala. Tak jest w przypadku jednego z członków stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania - Łukasza Kozłowskiego, który wraz z żoną przeprowadził się latem do wietnamskiego Sajgonu. Małżeństwo prowadzi bloga, na którym opisuje swoje doświadczenia z Wietnamu.

- Rogale te są tak pyszne, że smutek nas ogarnął, gdy uświadomiliśmy sobie, że w Wietnamie nie ma na nie szansy - piszą na blogu. - Jednak jak to mówią, dla chcącego nic trudnego. Polonia w Sajgonie organizuje swojego obchody Dnia Niepodległości, więc nie mogą się one odbyć bez Rogali, których wielu Polaków tutaj mieszkających nigdy nie miało okazji spróbować!  Na początku pomysł, by je tutaj dostarczyć wydawał się absurdalny. Jednak poszukaliśmy i szczęśliwie okazało się, że Biuro Podróży Rainbow Tours ma wyczarterowany samolot na trasie Warszawa – Sajgon na 9 listopada, LOT-owski Dreamliner - dodają.

Dzięki pomocy biura podróży i jednej z cukierni rogale znalazły się najpierw na lotnisku Chopina w Warszawie, a następnie dotarły prosto do Sajgonu. - SUKCES!!! MAMY JE!!! Dzisiaj o 11:30, lotem LO6507 LOT Polish Airlines odebraliśmy #RogaledlaSajgonu !!! Oficjalnie, prosto z Miasto Poznań przysmak dojechał do Azji! Są świeże, są pyszne, ich zapach rozszedł się po całym domu - pisali we wtorek na Facebooku. - Jutro częstujemy nimi Polaków mieszkających tutaj z nami, a na naszym blogu pojawi się film z zapisem całej trasy Rogali.


Życzymy smacznego! A Wy ile rogali dziś zjecie? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama