Reklama
Reklama

Święty Marcin: odholowano 8 aut, zmiany komunikacyjne!

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu w centrum Poznania w związku z obchodami imienin ulicy Święty Marcin. W nocy z trasy odholowano osiem samochodów - od 23.00 we wtorek obowiązuje tu zakaz parkowania. Do centrum najlepiej wybrać się komunikacją miejską, choć ta funkcjonuje inaczej niż zwykle.

Nie pomogły apele służb i informacje na naszym portalu. Choć wyjaśnialiśmy, że już od 23.00 we wtorek nie będzie można parkować na ulicy Święty Marcin pomiędzy Al. Niepodległości i Ratajczaka - część mieszkańców zostawiła tu swoje auta. - W nocy odholowano z ulicy Święty Marcin 8 samochodów - dowiadujemy się w straży miejskiej.

Zakaz parkowania nie jest jedyną zmianą, jaką wprowadzono w tym rejonie. Do 6:00 w czwartek obowiązuje zakaz ruchu pojazdów na ulicy Święty Marcin (między Al. Niepodległości i Ratajczaka). Ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywa się ulicami: Fredry (od ul. Mielżyńskiego do ul. Kościuszki), Garncarską (od ul. Św. Marcin do ul. Taczaka), Taylora (od ul. Kościuszki do al. Niepodległości), Kościuszki (od ul. Taylora do ul. Św. Marcin) i Kantaka (od ul. 27 Grudnia do ul. Św. Marcin).

W środę do 13.30 wyłączona z ruchu jest ulica Piekary od Ogrodowej do Świętego Marcina, a także Święty Marcin od Piekar do Ratajczaka. Na skrzyżowaniu z ul. Ratajczaka funkcjonuje śluza. - Od 19:30 do 21:30 wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Taylora do ul. Fredry. Wyznaczone zostaną objazdy wyłączonego z ruchu odcinka al. Niepodległości - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Przypominamy, że 11 listopada komunikacja miejska funkcjonuje zgodnie ze świątecznym rozkładem. Są jednak pewne zmiany: nie kursuje linia nr 50, autobusy linii nr 81 i 84 kursują tylko do przystanku Rusa Szpital, autobusy linii nr 80 nie podjeżdżają pod Auchan, a linii nr 98 nie wjeżdżają pod Kampus UAM.

Ze względu na imieniny ulicy Święty Marcin inaczej będą kursować tramwaje, które normalnie poruszają się po tej ulicy. Między 13.00 a 19.00 Święty Marcin będzie wyłączony z ruchu tramwajowego. Tym samym konieczne będzie wprowadzenie zmian w trasach tramwajów linii nr 5, 9, 13, 16 i 27:

Linia 5

GÓRCZYN - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - STOMIL
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 9

PIĄTKOWSKA - ... - Pułaskiego - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - ... - DĘBIEC
Powrót po stałej trasie tj. przez Strzelecką i plac Wolności

Linia 13

JUNIKOWO - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - Zamenhofa - Starołęcka - STAROŁĘKA
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 16

OS.SOBIESKIEGO - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - FRANOWO
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 27

ZAWADY - ... - Grunwaldzka - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - ... - DĘBIEC
Powrót po stałej trasie tj. przez Strzelecką i plac Wolności

Dla tramwajów linii nr 9 i 27 jadących w stronę Dębca utworzony zostanie dodatkowy przystanek na ulicy Górna Wilda, w pobliżu skrzyżowania z Niedziałkowskiego.

Trzeba też pamiętać o remoncie zwrotnicy na ulicy Królowej Jadwigi (w pobliżu skrzyżowania z Półwiejską). Z tego względu w środę i czwartek tramwaje linii nr 3 (tylko w czwartek), 6, 12 i 18 kursują objazdem przez Górną Wildę i Wierzbięcice. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro