Reklama

Święto Niepodległości: zwiedzisz Fort Va

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W środę poznaniacy mogą się wybrać nie tylko na imieniny ulicy Święty Marcin, które zaplanowano w centrum Poznania. W ramach obchodów Święta Niepodległości atrakcje zaplanowano na pl. Wolności. Do zwiedzania Fortu Va w pobliżu ul. Lechickiej zaprasza natomiast Stowarzyszenie Miłośników Fortyfikacji Kernwerk.

11 listopada to w Poznaniu dzień po brzegi wypełniony atrakcjami. Pisaliśmy już na naszym portalu o wydarzeniach związanych z imieninami ulicy Święty Marcin (TUTAJ) oraz obchodami Święta Niepodległości na pl. Wolności (TUTAJ).

Dodatkową atrakcją na pl. Wolności między 11.00 i 13.00 będzie "niepodległościowy plac zabaw". Maluchy będą mogły poznać zabawy, które były popularne w czasach, gdy Polska odzyskiwała niepodległość. Nie zabraknie rzucania do celu wolantem, slalomu na koniku czy toczenia koła. Na imprezę zaprasza europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Historyczną atrakcję dla poznaniaków przygotowało również Stowarzyszenie Miłośników Fortyfikacji Kernwerk. Udostępniona zwiedzającym zostanie trasa turystyczna Fortu Va. - Trasa turystyczna Fortu Va cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta oraz turystów. Z tego też powodu, mimo oficjalnego zamknięcia trasy (funkcjonującej sezonowo od maja do końca września) zdecydowaliśmy się po raz ostatni w tym roku udostępnić obiekt do zwiedzania wszystkim zainteresowanym. Jest to już ostatnia możliwość zobaczenia fortu w najbliższych miesiącach. Co tym bardziej warto uczynić, z racji czekającego nas w najbliższych tygodniach szerokiego zakresu prac, jaki mamy zamiar wykonać na obiekcie - wyjaśnia Krzysztof Kłoskowski ze stowarzyszenia.

W forcie zaplanowano m.in. dokończenie prace związanych z montażem oryginalnego mostu zwodzonego, oczyszczenie wałów z wtórnych drzew i krzewów, a także dalsze doświetlenie wnętrz obiektu.

Zwiedzanie fortu odbędzie się o 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 i 17.00. Za bilet zapłacimy 6 złotych. Zalecane jest ubranie wygodnego obuwia. Fort Va znajduje się na terenie ograniczonym ulicami Lechicką, Księcia Mieszka I, Wojciechowskiego i Kostrzewskiego (w pobliżu Poznań Plaza).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro