Reklama
Reklama

Za tydzień imieniny ul. Święty Marcin: będą utrudnienia w ruchu

W ubiegłym roku klucze do miasta przekazywał świętemu Marcinowi Ryszard Grobelny | fot. Adrian Potrawiak
W ubiegłym roku klucze do miasta przekazywał świętemu Marcinowi Ryszard Grobelny | fot. Adrian Potrawiak

Dokładnie za tydzień poznaniacy wezmą udział w hucznych obchodach imienin ulicy Święty Marcin. Na ulicy odbywać się będą koncerty, przejdzie korowód i nie zabraknie rogali świętomarcińskich. Impreza spowoduje jednak utrudnienia w ruchu.

Imieniny ulicy Święty Marcin każdego roku przyciągają tysiące poznaniaków i w tym roku z pewnością będzie podobnie. Na imieninach świętego Marcina 11 listopada nie może zabraknąć świętomarcińskich rogali. Kiermasz trwać będzie już od 11.00 do 20.00. Stragany zostaną ustawione na ulicy Święty Marcin pomiędzy Kościuszki i Ratajczaka (przy Alfach). Do wyboru będą rogale z różnych cukierni, a w sumie będą ich... tony!

Na godzinę 14.00 zaplanowano korowód świętomarciński. Rozpocznie się tradycyjnie przy kościele pod wezwaniem św. Marcina. Weźmie w nim udział około 150 osób, a towarzyszyć im będzie żywa muzyka. Około 14.30 odbędzie się przekazanie kluczy do miasta świętemu Marcinowi. W ubiegłym roku, jeszcze przed wyborami samorządowymi, klucze do miasta wręczał świętemu Marcinowi Ryszard Grobelny, ówczesny prezydent Poznania. W tym roku zrobi to prawdopodobnie Jacek Jaśkowiak.

Od 15.00 do 20.00 w budynkach i podwórzach na ulicy Święty Marcin odbywać się będą działania animacyjne. Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury będzie przeprowadzać warsztaty z tworzenia lampionów, Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne zorganizuje gry i zabawy dla całej rodziny, a ekipa Swing Craze zaprosi na swingującą potańcówkę.

Organizatorzy obchodów z Centrum Kultury Zamek nie zapomnieli też o atrakcjach muzycznych na scenie przed Zamkiem. W trakcie imprezy odbędzie się koncert Kapeli Zamku Rydzyńskiego, chóru męskiego Arion oraz gości (15.00), Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele (18.00) oraz Lecha Janerki z zespołem (19.30). Około 21.00 w sąsiedztwie CK Zamek poznaniacy będą mogli zobaczyć pokaz sztucznych ogni, który zakończy obchody.

Dobra zabawa wiąże się jednak z utrudnieniami w ruchu dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. Już wiadomo, że od 10.00 do 13.00 na odcinku ulicy Święty Marcin między Gwarną i Al. Marcinkowskiego ruch tramwajowy będzie spowolniony do 10 km/h, a od 13.00 do 19.00 trasą w ogóle nie będą się poruszać tramwaje. Tym samym konieczne będzie wprowadzenie zmian w trasach tramwajów linii nr 5, 9, 13, 16 i 27:

Linia 5
GÓRCZYN - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - STOMIL
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 9
PIĄTKOWSKA - ... - Pułaskiego - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - ... - DĘBIEC
Powrót po stałej trasie tj. przez Strzelecką i plac Wolności

Linia 13

JUNIKOWO - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - Zamenhofa - Starołęcka - STAROŁĘKA
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 16

OS.SOBIESKIEGO - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - FRANOWO
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 27
ZAWADY - ... - Grunwaldzka - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - ... - DĘBIEC
Powrót po stałej trasie tj. przez Strzelecką i plac Wolności

Dodatkowo dla tramwajów linii nr 9 i 27 jadących w stronę Dębca utworzony zostanie dodatkowy przystanek na ulicy Górna Wilda, w pobliżu skrzyżowania z Niedziałkowskiego.

W trakcie imienin z utrudnieniami będą się też musieli liczyć kierowcy - będziemy o nich informować w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro