Reklama
Reklama

Mieszkańcy zdecydowali: osiołek ze Starego ZOO z imieniem Tabu

fot. ZOO
fot. ZOO

Owoc seksafery z poznańskiego Starego ZOO będzie nosić imię Tabu. Właśnie ta propozycja zyskała największe uznanie mieszkańców biorących udział w głosowaniu na imię dla małego osiołka.

Potomek Antoniny i Napoleona (para osłów ze Starego ZOO), uczestników najgłośniejszego seksskandalu w Poznaniu, przyszedł na świat 14 października. Maluch biega po wybiegu i wzbudza spore zainteresowanie dzieci odwiedzających ogród zoologiczny.

W połowie października pisaliśmy, że mały osiołek nie ma imienia. O pomoc poproszono mieszkańców - pracownicy ZOO zaapelowali o przesyłanie maili z propozycjami imion na maila. W zeszłym tygodniu ogłoszono, że propozycji spłynęło ponad 200. Zdecydowano się na wybranie trzech i umożliwienie głosowania mieszkańcom na Facebooku na najlepsze imię.

Dziś znane są już wyniki. - Możemy już oficjalnie przedstawiać naszego małego osiołka Tabu - bo takie właśnie imię zwyciężyło w konkursie! Głosami na naszym profilu fb zwyciężył właśnie Tabu (201 głosów), na drugim miejscu był Raban (144 głosy), a na trzecim Barnaba (z 30 głosami) - informuje ZOO.

Autor zwycięskiego imienia będzie mógł "twarzą w twarz" spotkać się z małą oślą "gwiazdą".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro