Reklama

Wycieczka z przewodnikiem po dominikańskim Poznaniu

Z okazji 800-lecia Zakonu Dominikańskiego odbędzie się wycieczka śladami zakonu w Poznaniu. Wycieczka organizowana jest przez grupę PoPoznaniu.pl i zakonników.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę zorganizowaną wspólnie z poznańskimi Dominikanami -"Dominikański Poznań: wczoraj" będzie próbą odszukania w mieście najdawniejszych śladów zakonu. Co wspólnego mieli dominikanie ze Śródką, gdzie znajdował się ich klasztor zanim pojawili się przy Al. Niepodległości, dlaczego bracia pili dużo piwa i dlaczego potrzebowali paszportów? W czasie spaceru na pewno odpowiemy na te pytania i opowiemy poznańską część historii zakonu aż do 1872 roku - zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy wycieczki spotkają się 7 listopada na Rynku Śródeckim. W sobotę zaplanowano dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, druga o 15. Wycieczki potrwają około trzech godzin. Tradycyjnie po zakończeniu wycieczki przewodnika można nagrodzić napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro