Niedosyt Kolejorza. Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1

Lech Poznań zremisował w wyjazdowym spotkaniu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze prowadzili do przerwy, po zmianie stron gola zdobyli goście.

Trener Jan Urban ponownie wprowadził kilka zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim spotkaniem. Ponownie zabrakło w niej nominalnej dziewiątki, a funkcję napastnika pełnił Kasper Hamalainen.
Początek spotkania był dość niemrawy. Częściej przy piłce byli goście, jednak to gospodarze oddali więcej strzałów na bramkę. Jasmin Burić był jednak czujny i nie dał się zaskoczyć uderzeniami z dystansu.

W 18. minucie Mariusz Pawełek "wypluł" piłkę po strzale Macieja Gajosa, ruszył do niej Hamalainen, zdołał go jednak ubiec jeden z obrońców.

5 minut później powody do zadowolenia mieli kibice Śląska. Dudu świetnie dośrodkował w pole karne, Burić obronił strzał głową w wykonaniu Flavio Paixao, ale przy dobitce był już bezradny.

Do końca pierwszej połowy lechici kilkukrotnie próbowali pokonać Pawełka, jednak golkiper gospodarzy nie popełniał błędów. W grze Kolejorza brakowało zaangażowania i walki pokazanej choćby w starciach z Legią czy Fiorentiną.

Druga połowa zaczęła się od błędu Paulusa Arajuuriego, naprawionego w ostatniej chwili przez Karola Linettego. Inicjatywa należała jednak do Kolejorza. Piłkarze Lecha próbowali i z dystansu i z bliskie odległości, nie dawało to jednak efektów.

To zmieniło się w 60. minucie. Lovrencics świetnie zagrał w pole karne, Hamalinen zagrał spod linii końcowej na 7. metr, a Gajos ładnym, mierzonym uderzeniem głową pokonał Pawełka.

W 67. minucie blisko swojej bramki był Hamalainen, jednak w sprytny sposób uderzona przez niego piłka przeleciała obok słupka.

Ostatnie fragmenty meczu nie porywały. Lech posiadał inicjatywę, jednak kolejne strzały nie przynosiły efektów. Najlepszą okazję miał Arajuuri, ale nie był w stanie oddać celnego strzału z 11. metra.

Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami i Lech nadal znajduje się w strefie spadkowej, której nie opuści przed najbliższą przerwą na mecze reprezentacji.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 1:1 (1:0)

Lech: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Karol Linetty (Thomalla 89") - Gergo Lovrencsics (Formella 66"), Maciej Gajos (Trałka 81"), Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen

Rezerwowi: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Denis Thomalla, Dariusz Formella

Śląsk; Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Flavio Paixao, Adam Kokoszka, Tomasz Hołota, Marcel Gecov - Peter Grajciar (Bartkowiak 69"), Jacek Kiełb (Biliśnki 77")

Rezerwowi: Jakub Wrąbel - Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz, Kamil Biliński, Michał Bartkowiak, Kamil Dankowski

86
Niewiele z niego wyszło. Lech rozegrał jednak ładną akcję, która zakończyła się niecelnym strzałem Arajuuriego
74
Dobre, ostre zagranie Pawłowskiego w pole karne, Hamalainen był blisko oddania strzału głową, obrońcy zdołali go jednak ubiec
60
Ładna, kombinacyjna akcja Lecha, Hamalainen zagrał na 7. metr i Gajos głową posłał piłkę do bramki
60
Bramka! Gajos
58
Gajos uderzał zza pola karnego, piłka odbiła się od Celebana, ale Pawełek zdołał ją złapać
45
Ładna akcja Lecha, Gajos wypuścił Lovrencicsa, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Pawełek
45
Pierwsza połowa przedłużona o minutę
43
Lech ma inicjatywę, niewiele jednak z tego wynika
40
Celne uderzenie Lovrencicsa zza pola karnego, Pawełek nie miał jednak problemów z interwencją