Reklama
Reklama

Nocne Wilki sponsorowane przez Kreml

Nocne Wilki w towarzystwie Władimira Putina na Krymie | fot. Alexei Pavlishak/PAP/ITAR-TASS
Nocne Wilki w towarzystwie Władimira Putina na Krymie | fot. Alexei Pavlishak/PAP/ITAR-TASS

O rosyjskim gangu motocyklowym zrobiło się głośno, kiedy jego członkowie próbowali przejechać przez Polskę w ramach rajdu Moskwa - Berlin. Gang znany jest ze swoich proputinowskich sympatii, a ostatnio jego członkowie otrzymali wielomilionowy grant, który przeznaczony jest na budowę centrum patriotycznego na Krymie.

Nocne Wilki to najstarszy rosyjski gang motocyklowy, a jego członkowie od zawsze świętują ważne dla Rosji obchody oraz przyznają się do proputinowskich sympatii. Przywódca gangu Aleksander Załdostanow uznawany jest za jednego z przyjaciół prezydenta Rosji. Nocne Wilki miały też aktywny udział w aneksji Krymu. Członkowie klubu patrolowali drogi i pilnowali budynków zajętych przez "samoobronę" Krymu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teraz motocykliści otrzymali od władz Rosji grant, który przeznaczony będzie na budowę w Sewastopolu centrum wychowania patriotycznego. Wcześniej władze Sewastopola przekazały na ten cel działkę o powierzchni 267 hektarów.Aleksandr Załdostanow, lider Nocnych Wilków tłumaczył dziennikarzom, że na terenie centrum będą odbywały się zajęcia sportowe, koncerty, zloty motocyklowe, a także zajęcia z wychowania obywatelskiego.

Na budowę centrum Kreml przekazał 12 mln rubli.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro