Poznań: spalarnia odpadów zatrudnia pracowników
W najbliższych miesiącach zatrudnionych ma zostać komplet pracowników, którzy będą zajmować się obsługą poznańskiej spalarni odpadów powstającej na Karolinie. W sumie pracować tu będzie 46 osób. Rekrutacja wciąż trwa.
W przyszłym roku poznańska spalarnia odpadów na Karolinie zacznie pracować. Od czerwca zakład ma kadrę managerską najwyższego szczebla. Wybrano już dyrektora spalarni oraz kierowników pionu operacyjnego i pionu utrzymania ruchu. W przyszłym miesiącu do grupy pracowników spalarni dołączą m.in. specjalista ds. ochrony środowiska, specjalista ds. BHP i POŻ, specjalista ds. kontrolingu finansowego, a także kadra średniego nadzoru działu operacyjnego oraz działu utrzymania ruchu m.in. inżynier utrzymania ruchu, inżynier procesu i mistrz zmianowy.
To nie koniec. - Od początku 2016 roku zatrudnienie otrzyma największa grupa 32 osób na 7 stanowiskach operacyjnych w obszarze utrzymania ruchu i operacyjnym, wśród których są m.in. mechanicy, elektrycy, automatycy, operatorzy urządzeń i instalacji - informuje inwestor, SITA Zielona Energia. - Nadal trwa faza rekrutacji dotycząca stanowisk operacyjnych takich jak operator wagi samochodowej, operator ładowarki i koparki w hali żużla, kontroler procesu technologicznego, starszy operator procesu technologicznego - dodaje.
- W przypadku niektórych stanowisk są wymagane konkretne specjalistyczne uprawnienia, jednak najważniejsze dla nas są predyspozycje i umiejętność uczenia się kandydatów. Termiczne przekształcanie odpadów to nowa dziedzina w Polsce, więc wszystkim naszym pracownikom zapewniamy cykl odpowiednich szkoleń przygotowujących do pracy na swoich stanowiskach - zaznacza Remigiusz Konieczny, dyrektor spalarni.
Choć spalarnia zacznie działać dopiero pod koniec 2016 roku, pracownicy są zatrudniani już teraz, by mieli czas m.in. na przejście niezbędnych szkoleń, ale też by mogli wziąć udział w rozruchach całej instalacji. Oferty pracy można znaleźć TUTAJ.
W ciągu roku spalarnia będzie pracować przez 7800 godzin. W tym czasie przetworzy 210 tysięcy ton odpadów zbieranych na terenie Związku Międzygminnego GOAP. Dzięki inwestycji liczba odpadów trafiających na składowiska znacznie się zmniejszy. Zgodnie z planem obiekt ma być gotowy w listopadzie 2016 roku. Przez pierwszych 25 lat działania będzie eksploatowany przez SITA Zielona Energia. Po tym czasie inwestycja trafi pod pieczę miasta.