Reklama

Seksskandal w Starym ZOO: oślica Antonina urodziła "owoc zakazanej miłości"

fot. ZOO Poznań
fot. ZOO Poznań

O seksskandalu w poznańskim Starym ZOO rozpisywały się nie tylko ogólnopolskie, ale też światowe media. Chodziło o kopulujące na wybiegu osły, których widok uraził kilka matek odpoczywających w ZOO z dziećmi. Dziś na świecie jest już "owoc zakazanej miłości". Osiołek urodził się tydzień temu i ZOO szuka dla niego imienia!

Kilka matek, które przebywały w Starym ZOO na Jeżycach w towarzystwie swoich dzieci, poczuło się urażonych widokiem osłów kopulujących na wybiegu. Wskazywały, że jest to nieodpowiedni widok dla dzieci, a tym samym osły w czasie rui nie powinny przebywać wspólnie na wybiegu. Z prośbą o interwencję zwróciły się do Lidii Dudziak, radnej PiS, a ta porozmawiała z dyrektorem ogrodu. Ostatecznie osły rozdzielono. Pisaliśmy o tym we wrześniu ubiegłego roku.

Mieszkańcy zaczęli walczyć o ponowne połączenie osiołków, a media (nie tylko polskie) zaczęły się rozpisywać o oślim seksskandalu. Ostatecznie pracownicy ZOO przyznali się do błędu i wypuścili osiołki na wspólny wybieg.

W listopadzie 2014 roku ZOO poinformowało, że Antonina i Napoleon (tak nazywają się osły) spodziewają się potomstwa. Wiosną tego roku ogólnopolskie media obiegła informacja, że "owoc zakazanej miłości" poznańskich osłów już się urodził i trafił do wrocławskiego ZOO. Okazało się jednak, że nie była to prawda.

Dziś już jednak wiemy na pewno, że dziecko pary uczestniczącej w najgłośniejszym poznańskim seksskandalu w Poznaniu, przyszło na świat. - Urodził się w środę, 14 października, w Starym ZOO! Chłopak jest zdrowy i pełen energii, czemu od początku daje wyraz radosnym brykaniem po całej stajence. Przez pierwsze dni przebywał z mamą wewnątrz budynku słoniarni - wyjaśniają pracownicy ZOO. Dziś można go już oglądać na wybiegu.

ZOO nie nadało jeszcze imienia osiołkowi i prosi o pomoc mieszkańców. - Chcemy Was prosić o pomoc - czekamy na Wasze pomysły do końca października. Dla najlepszych przewidujemy drobne upominki, zaś zwycięzca będzie mógł osobiście poznać naszą małą kłapouchą "gwiazdę" - dodają.

Propozycje imion można przesyłać mailowo na adres [email protected]. Czekamy też na Wasze propozycje w komentarzach!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro