Reklama
Reklama

Dlaczego nie zagrał Robak? We Florencji Lech bez Linettego, a w Warszawie bez kapitana

Trałka podczas wyrównującej akcji fot. Tomasz Szwajkowski
Trałka podczas wyrównującej akcji fot. Tomasz Szwajkowski

W meczowej osiemnastce Lecha Poznań podczas spotkania z Ruchem Chorzów znalazł się tylko jeden nominalny napastnik. Zabrakło w niej miejsca m.in. dla Marcina Robaka. Trener Jan Urban tłumaczył swoją decyzję na pomeczowej konferencji prasowej.

Dawid Kownacki był jedyną "dziewiątką" w talii sztabu szkoleniowego. Nieobecność Denisa Thomalli, biorąc pod uwagę jego dotychczasowe występy, nie mogła dziwić. Nieco inaczej sprawa miała się z Robakiem.

Jak się okazało, byłego króla strzelców ekstraklasy wyeliminowały problemy zdrowotne. - To była moja decyzja. Na siłę mógłby pewnie zagrać, ale wciąż odczuwa pewien ból w stawie skokowym i nie było sensu ryzykować - tłumaczył trener Urban.

W sobotę czwartą żółtą kartkę w sezonie 2015/16 ekstraklasy zobaczył Łukasz Trałka. Oznacza to, że kapitan nie zagra w hitowym, wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa. Kolejorz zmierzy się z Wojskowymi 25 października.

Pełnej swobody wyboru trener Urban nie będzie miał również podczas najbliższego, wyjazdowego spotkania Ligi Europy z ACF Fiorentina. We Włoszech nie zagra Karol Linetty. To skutek czerwonej kartki otrzymanej w konfrontacji z FC Basel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
29.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro