Reklama

Poznań: od poniedziałku klinika weterynaryjna przy Uniwersytecie Przyrodniczym będzie przyjmować pacjentów

Jedna z najnowocześniejszych klinik weterynaryjnych w Poznaniu i Polsce od poniedziałku będzie przyjmować pacjentów. Mowa o klinice działającej w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej przy Uniwersytecie Przyrodniczym.

Choć oficjalne otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej przy Uniwersytecie Przyrodniczym (ul. Szydłowska 43) odbyło się wiosną tego roku, do tej pory z budynku korzystali przede wszystkim studenci. Opiekują się psami, końmi, kucami i krowami, bo budynek pełni przede wszystkim funkcję dydaktyczną.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA


Od poniedziałku przyjmowani tu będą również zwierzęcy pacjenci. - Klinika będzie działać od 10.00 do 20.00 w dni robocze oraz od 10.00 do 15.00 w weekendy. Przyjmujemy wszystkie małe zwierzęta, jeśli są to zwierzęta nietypowe, warto najpierw skontaktować się z kliniką pod numerem 61 84 666 84 - wyjaśnia Małgorzata Szumacher-Strabel, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego. Do kliniki można dzwonić od poniedziałku.

- Klinika należy do najnowocześniejszych w Poznaniu i w Polsce. Mamy obecnie dużo więcej sprzętu niż w dniu otwarciu obiektu wiosną tego roku. Dodatkowo na przełomie listopada i grudnia otrzymamy ambulans. Będziemy z niego korzystać od przyszłego roku i dopiero wtedy znać będziemy pełny zakres jego usług - dodaje.

Z usług kliniki może skorzystać każdy mieszkaniec posiadający zwierzaka. Za usługi trzeba płacić, bo tylko w ten sposób klinika może się utrzymać. - Klinika z jednej strony pomaga zwierzętom należącym do mieszkańców Poznania czy całego regionu, ale co bardzo istotne, pełni również funkcję dydaktyczną. Kształcą się tutaj studenci naszej uczelni - podkreśla Szumacher-Strabel.

Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytet Przyrodniczy budował przez dwa lata. Inwestycja kosztowała 20 milionów złotych. 3/4 tej kwoty pokryło Ministerstwo Nauki. Pięć milionów dołożyła uczelnia. Budynek ma około 3000 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdują się w nim gabinety lekarskie z nowoczesnym sprzętem (m.in. maszyna trzy w jednym: tomograf, rentgen i urządzenie, które wykorzystuje barwniki fluorescencyjne), laboratoria oraz sala wykładowa. Więcej informacji o centrum będzie się pojawiać TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro