Reklama

Śledź maraton na antenie WTK. Biegi towarzyszące już w sobotę

fot. Michał Nadolski, archiwum
fot. Michał Nadolski, archiwum

Już w niedzielę na ulice stolicy Wielkopolski wybiegną uczestnicy 16. PKO Poznań Maratonu. Impreza to nie tylko rywalizacja na dystansie 42 km i 195 metrów. W sobotę na Maltą rozgrywane będą biegi towarzyszące. Relacje "na żywo" przeprowadzi telewizja WTK.

Maraton to oczywiście wiele utrudnień dla mieszkańców miasta, o których szeroko pisaliśmy na naszych łamach, ale przede wszystkim wielkie święto dla wszystkich biegaczy. Dla tych, którzy tę sportową rywalizację chcą śledzić w domowym zaciszu swoją ofertę przygotowała telewizja WTK.

- Maraton jest bardzo specyficzną rzeczą. Dzieje się na dużym obszarze, więc kluczową rolę spełniają tutaj urządzenia łączności bezprzewodowej, zapewniające możliwość przesyłu obrazu i dźwięku bez opóźnień. Na trasie będą w sumie cztery takie urządzenia, dwa pojadą w samochodach z czołówką elity kobiet i mężczyzn, do tego kamery stacjonarne, na INEA Stadionie czy mecie - powiedział Leon Bielewicz, dyrektor produkcji WTK.

Transmisja będzie opatrzona komentarzem pracowników redakcji sportowej WTK, rozmowami z zaproszonymi gośćmi czy poradami dotyczącymi zdrowego trybu życia.

Transmisje rozpoczną się już w sobotę. Na MTP powstanie specjalne studio, poświęcone niedzielnemu maratonowi. Nie zabraknie również relacji z Malty, gdzie odbywać będą się biegi towarzyszące. Największe z nich: Bieg Maltański i Bieg Przemysła ruszą o 15:00.

Start niedzielnej rywalizacji o 9:00. Transmisja na antenie WTK rozpocznie się 15 minut wcześniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro