Reklama
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na Dąbrowskiego

Wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu torowiska na ulicy Dąbrowskiego. Inwestor przygotował nową organizację ruchu, która będzie obowiązywała od 3 października.

Zmiany zostaną wprowadzone 3 października i będą obowiązywały do odwołania. Komunikat o zmianie organizacji ruchu przygotowany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie:

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"- Na ul. Dąbrowskiegow dalszym ciągu dopuszczony będzie wyłącznie ruch lokalny odbywający się po istniejącej drodze rowerowej oraz chodniku po północnej stronie ulicy.

- W związku z koniecznością prowadzenia robót w środkowej części skrzyżowania zachodzi potrzeba wybudowania tymczasowej jezdni dla pojazdów relacjiŻeromskiego - Przybyszewskiego. Prowadzenie robót na skrzyżowaniu uniemożliwia dopuszczenie lewoskrętu z ul. Żeromskiego w ul. Dąbrowskiego.

- W celu skomunikowania pojazdów jadących objazdem w stronę centrum zmieniona zostanie organizacja ruchuna skrzyżowaniu Przybyszewskiego/Szamarzewskiego. Zostanie wprowadzona możliwość skrętu w lewo, w ul. Szamarzewskiego oraz zawracanie na ul. Przybyszewskiego dla pojazdów jadących od strony ul. Żeromskiego. Projekt tymczasowej organizacji ruchu posiada pozytywna opinię Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Jeżeli pojawi się taka konieczność, Inwestor zwróci się z prośbą o ręczne sterowanie ruchem przez policję.

- Projekt obejmuje również zmianę pierwszeństwana skrzyżowaniu ulic Szamarzewskiego i Szamotulskiej.

Podczas obowiązywania organizacji ruchu zachodzi również konieczność wykonania przejść poprzecznych przezul. Przybyszewskiegow okolicy przejścia istniejącego dla pieszych. Do przeprowadzenia tych robót konieczne jest zwężenie ruchu w ciągu ul. Przybyszewskiego do jednego pasa ruchu. Organizacja taka ma obowiązywać przez kilka nocy. W ciągu dnia obowiązywać będzie organizacja z dwoma pasami ruchu na ul. Przybyszewskiego (relacja na wprost i wydzielony prawoskręt)."

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro