Ambitny MUKS przegrał w Krakowie

MUKS Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Can-Pack Kraków 52:66. Choć koszykarki ze stolicy Wielkopolski skazywane były na pożarcie, zaprezentowały się bardzo ambitnie i osiągnęły o wiele lepszy wynik niż w Bydgoszczy.

Po wysokiej porażce z Artego kibice beniaminka z niepokojem oczekiwali spotkania pod Wawelem. Od początku stało się jasne, że podopieczne Krzysztofa Koziorowicza skupią się przede wszystkim na defensywie. Mimo to gospodynie już po pierwszej kwarcie zdołały wypracować sobie 8-punktową zaliczkę.

W drugiej kwarcie MUKS za sprawą dobrej postawy Amerykanek i Agnieszki Kaczmarczyk zmniejszył stratę, która w pewnym momencie wynosiła 3 punkty.

W trzeciej kwarcie na parkiecie znów dominowała Wisła, a w ostatniej partii miejscowe kontrolowały przebieg wydarzeń, nie dając sobie wydrzeć zwycięstwa.

W trzeciej kolejce MUKS podejmie Basket Gdynia. Mecz zaplanowano na 7 października.

Wisła Can-Pack Kraków - MUKS Poznań 66:52 (19:11 14:15 17:9, 16:17)

Wisła Can-Pack: Ouvina 17, Ziętara 14, Turner 11, Żurowska-Cegielska 7, Nicholls Gonzalez 6, Zohnova 6, Misiuk 5.

MUKS: Warren 11, Skobel 10, Taylor 9, Radwan 6, Kaczmarczyk 6, Idziorek 5, Drop 3, Skowronek 2.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!