Reklama

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci z Kępna zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który kradł paliwo z zaparkowanych samochodów ciężarowych. Mężczyznę ujęto w chwili popełnienia przestępstwa.

Kilka dni temu mężczyzna dokonał kradzieży paliwa na terenie jednej z firm w gminie Bralin - 32-latek został zatrzymany podczas pościgu po przestępstwie. Wówczas z terenu jednej z firm transportowych ukradł około 200 litrów oleju napędowego. Spłoszył go właściciel posesji, który natychmiast zawiadomił mundurowych - relacjonuje Anna Lubojańska z kępińskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, a policjanci rozpoczęli śledztwo - Policjanci udowodnili mężczyźnie kilka kolejnych tego typu kradzieży, które miały miejsce w sierpniu i wrześniu 2015 roku. Każdorazowo 32-latek wchodził na teren firm transportowych i spuszczał z baków stojących tam samochodów ciężarowych paliwo. Średnio kradł od 200 do nawet 450 litrów. Swój łup wynosił w 20 litrowych plastikowych kanistrach - dodaje Lubojańska. Kradzione paliwo mężczyzna przechowywał w swoim garażu - Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 32-latka w garażu policjanci odkryli 1000 litrowy zbiornik na ropę, który został zamurowany w betonowej posadzce, a wlew ukryty był pod szafą - wyjaśnia Lubojańska. Kradzione paliwo mężczyzna sprzedawał.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro