Reklama
Reklama

Komisja Ligi ukarała Lecha: zamknięty Kocioł, zakazy wyjazdowe

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

Zgodnie z zapowiedziami w środę Komisja Ligi zajęła się wydarzeniami mającymi miejsce w miniony weekend na stadionach ekstraklasy. Ukarano kilka klubów. Sankcje nie ominęły również Lecha Poznań i jego kibiców.

- Na Lech Poznań nałożono karę zamknięcia Trybuny II (Kocioł) na 1 mecz w zawieszeniu do końca sezonu oraz dwa mecze zakazu wyjazdowego w zawieszeniu do końca sezonu - czytamy w komunikacie.

Kary otrzymały również Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok.

- Wszystkie kary zostały zawieszone do końca sezonu, to znaczy, że w razie wystąpienia podobnych incydentów kary te automatycznie wejdą w życie. Dajemy organizacjom kibicowskim krótki czas na wyciągnięcie wniosków. Jest to kolejny dowód na to, iż Ekstraklasa stara się podnosić poziom bezpieczeństwa oraz kultury kibicowania na drodze dialogu. Wierzymy, że takie rozwiązanie, zamiast eskalować obecny kryzys, pomoże nam osiągnąć najważniejszy cel, jakim jest trwałe wyeliminowanie ze stadionów zachowań o charakterze rasistowskim oraz ksenofobicznym - napisał w swoim oświadczeniu Zbigniew Mrowiec, Przewodniczący Komisji Ligi.

Wszystkie kluby zostały zobowiązane do zorganizowania spotkań z grupami kibicowskimi. Mają na nich zostać przekazane dyrektywy ekstraklasy dotyczące eliminowania ze stadionu zachować o charakterze dyskryminacyjnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro