Reklama
Reklama

Modernizacja trasy tramwajowej ul. Kórnicka - os. Lecha - Rondo Żegrze. Odbyły się konsultacje z mieszkańcami

We wtorek mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat zadania "Modernizacja trasy tramwajowej ul. Kórnicka - os. Lecha - Rondo Żegrze". Inwestycja budzi spore emocje.

Modernizacja obejmie swym zakresem odcinek trasy tramwajowej w ciągu ul. Kórnickiej - od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do os. Lecha (bez tunelu) oraz w ciągu ul. Żegrze - od os. Lecha do ronda Żegrze. Generalnym założeniem jest wykonanie torów o nowoczesnych parametrach technicznych i technologicznych, w celu osiągnięcia m.in. trwałości, stabilności, poprawy bezpieczeństwa, ograniczenia emisji drgań i hałasu oraz poprawienia komfortu podróżowania, z uwzględnieniem przebudowy infrastruktury przystankowej na całej trasie tramwajowej, poprzez m.in. jej dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Inwestycja ma ruszyć za dwa lata, a już dziś budzi emocje. Zdanie niektórych modernizacja torów tramwajowych i remont na Górnym Tarasie Rataj - paradoksalnie - może zwiększyć ruch samochodowy. Jest duża obawa, ze zwiększy się w okolicy ruch samochodowy ze względu na to, że przedłużenie ulicy Milczańskiej i dobudował łącznika od strony ulicy Inflanckiej spowoduje, że z pewnością zwiększy się tam ruch samochodowy. Dodatkowo budowane jest Centrum Handlowe Posnania, które również doprowadzi do tego, że z pewnością zwiększy się tam ruch - mówi Maciej Szymański, rada osiedla Chartowo.

Użytek ekologiczny "Traszki Ratajskie" może ulec zagładzie. To jest realne, dlatego, że w tych wszystkich rozważaniach na tym etapie wstępnym nie brano tego pod uwagę - mówi Ryszard Musielak, rada osiedla Chartowo.

Konsultacje społeczne jak wcześniej informowaliśmy odbyły się 8 września, o godzinie 17.00, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Poznaniu, na os. Stare Żegrze 1. Niebawem odbędą się również kolejne dyskusje z mieszkańcami w tej sprawie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro