Reklama

Poznań: ktoś okradł z portfeli i telefonów uczestników wieczoru kawalerskiego. Straty na 30 tysięcy

W sobotę grupa mężczyzn spędzała wieczór kawalerski na paintballu przy ulicy Starołęckiej w Poznaniu. Wszystkie wartościowe przedmioty zostawili w bagażniku zaparkowanego na parkingu Audi. Po zakończeniu zabawy okazało się, że portfele, telefony czy zegarki zostały skradzione. Straty oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Wyznaczono 1000 złotych nagrody za znalezienie sprawcy

Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 sierpnia, w godzinach popołudniowych. Grupa 12 osób wybrała się na paintball przy ulicy Starołęckiej. Udział w paintballu był jedną z atrakcji wieczoru kawalerskiego. Uczestnicy przed rozpoczęciem strzelania pozbyli się wszystkich wartościowych przedmiotów. - Włożyliśmy wszystko do jednej siatki, a tą do bagażnika, w którym z zewnątrz nie było widać co jest w środku - wyjaśnia Paweł, uczestnik imprezy. - Ktoś musiał nas zauważyć. Podczas kiedy strzelaliśmy, ktoś ograbił bagażnik - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Zawartość siatki to portfele z gotówką, dokumentami, kartami płatniczymi, zegarkami i telefonami komórkowymi - łączna wartość 30 000 zł - opisuje nasz czytelnik. - Do bagażnika Audi A4 kombi włamano się wybijając tylną szybę dużym kamieniem. Na policji nam powiedzieli, że w tym roku w Poznaniu nie było podobnego incydentu, aby skradziono jednocześnie tyle portfeli, zegarków i telefonów komórkowych. Złodzieje są sprytni, bo 30 min po zdarzeniu wszystkie komórki były wyłączone i usługa Find my iPhone niestety nie działała w przypadku telefonów marki Apple - zaznacza.

Sprawą zajmuje się policja. - Z jednej strony przestrzegamy wszystkich przed zbieraniem w jeden worek kosztowności podczas takich imprez, a z drugiej strony chcemy prosić o pomoc mieszkańców. Wyznaczamy nagrodę w wysokości 1000 złotych dla osoby, która wskaże potencjalnego sprawcę kradzieży. Ponoć na Starołęce wszyscy się znają i może ktoś by się pokusił wyjawić anonimowo złodzieja - mówi Paweł. Jeśli wiesz coś na temat zdarzenia - zadzwoń pod numer 695 680 329.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro