Reklama

Uprawiał konopie indyjskie przy poligonie w Biedrusku

fot. Policja
fot. Policja

27-letni mieszkaniec Murowanej Gośliny prowadził uprawę konopi indyjskich na polu położonym na obrzeżach poligonu w Biedrusku. Późnym wieczorem pojawił się przy poligonie, co zauważyli patrolujący teren funkcjonariusze żandarmerii.

Funkcjonariusze żandarmerii wojskowej patrolujący obrzeża poligonu w Biedrusku natknęli się w środę wieczorem na mężczyznę, który zaparkował samochód na leśnej drodze i przeskoczył przez płot okalający leśną uprawę. Dziwne zachowanie mężczyzny sprawiło, że funkcjonariusze zawiadomili policjantów.

Policjanci szybko pojawili się we wskazanym miejscu. - Na widok mundurowych mężczyzna stał się bardzo nerwowy. Odrzucił od siebie jakiś niewielki przedmiot. Okazało się, że był to woreczek z marihuaną - wyjaśnia Marek Kowaliński z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany, to 27-latek z Murowanej Gośliny.

Podczas policyjnych działań ujawniono konopie indyjskie w różnej fazie rozwoju. Prowadzono ją na terenie leśnej uprawy - konopie posadzono między młodymi drzewami. - Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 300 krzaków konopi. Na miejsce przyjechał też przewodnik z policyjnym psem wyszkolonym w poszukiwaniu narkotyków, który sprawdził samochód należący do mężczyzny - dodaje.

Zatrzymany 27-latek usłyszał już zarzuty i został przesłuchany. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro