Reklama

The Jet Set - kolejna porażka podczas Konkursu Eurowizji

Nie pomogła krótka spódniczka Sashy i eksponowane mięśnie przez Davida. Nie pomogli też tancerze i śpiewanie w języku angielskim. Zbyt dużo błędów wokalnych przyczyniły się do zakończenia przez grupę The Jet Set zmagań o zwycięstwo podczas Konkursu Eurowizji.

Polacy po raz kolejny nie dostali się do finału konkursu. Dziesięciu wykonawców spośród dwudziesty ośmiu miało szansę zakwalifikowania się do ścisłej czołówki. Decydujące na tym etapie były glosy widzów przekazywane za pośrednictwem wysyłanych smsów. Europejczykom nie spodobał się występ naszych reprezentantów.

Zespół The Jet Set zapowiadał się bardzo dobrze. Podczas licznych promocji oraz koncertów piosenka "Time to party" zyskała uznanie zarówno innych uczestników konkursu jak i zwykłych słuchaczy. Dlaczego w takim razie się nie udało? Specjaliści uważają, że zadecydował brak zdolności wokalnych piosenkarki, a nieczyste dźwięki utrudniały słuchanie piosenki. Inne opinie głoszą, że zadecydowały normy polityczne. Konkurs staje się coraz bardziej polityczny, sąsiedzi głosują na siebie i nie ma znaczenia kto jak śpiewa i co sobą reprezentuje.

Konkurs Eurowizji organizowany jest od 51 lat. Polska rozpoczęła uczestnictwo w 1994 roku ogromnym sukcesem Edyty Górniak. Tego wrażenia i takiego zwycięstwa (wokalistka zajęła drugie miejsce) nie powtórzył już nikt z naszego kraju. Piosenka "To nie ja" i umiejętności wokalne artystki zachwyciły jury. Od tego czasu nasi reprezentanci nie potrafili dobrze i godnie zaprezentować naszego kraju.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro