Reklama
Reklama

Kamienica po byłym Elektromisie wystawiona na sprzedaż

Kamienica przy ulicy Ogrodowej, będąca dawną siedzibą Elektromisu została wystawiona na sprzedaż. Właściciele oczekują za nią 21 mln zł.

Nieruchomość jest usytuowana na przeciwko Starego Browaru, przy ulicy Ogrodowej. W jej skład wchodzą 2 budynki biurowe o łącznej powierzchni 1750 m2. W tej kamienicy mieściła się siedziba Elektromisu, firmy Mariusza Świtalskiego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Założony w 1987 roku Elektromis, w krótkim czasie został największą siecią hurtowni w Polsce. Elektromis był między innymi głównym sponsorem popularnego teleturnieju telewizyjnego Koło Fortuny - fundował dla jego uczestników samochody Polonez Caro. W latach 1994-2002 trwał proces sądowy w sprawie oszustw celnych i nielegalnego obrotu gospodarczego w Elektromisie, zakończony skazaniem czterech spośród trzynastu oskarżonych. Mariusz Świtalski, założyciel Elektromisu sprzedał firmę w 1995 grupie zagranicznej Jeronimo Martins.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro